VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

NSA
11x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Mistryně ČR 2021/2022
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
1 PVK Olymp Praha000000:00
2 VK Prostějov000000:00
3 Volejbal Přerov000000:00
4 vkkpbrno.cz000000:00
5 TJ Ostrava000000:00
6 TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00
7 Šelmy Brno000000:00
8 VK Dukla Liberec000000:00
9 VK Šantovka Olomouc UP000000:00
10 TJ Sokol Šternberk000000:00
facebook twitter youtube volej.tv
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Změny v hráčském kádru našich žen? Největší opory zůstávají, loučí se jen čtveřice Nováková, Kvapilová, Stavinohová a Nikolova

05.06.2023 | Hlavně vinou četných zdravotních problémů nedosáhly volejbalistky VK Prostějov v uplynulé sezóně na extraligovou medaili. Výbornou zprávou pro příští soutěžní ročník 2023/24 však je, že převážná většina kvalitního hráčského kádru zůstává pohromadě!

„Když budu počítat i dlouhodobě zraněné hráčky, tak základní kádr našeho ženského A-týmu čítal na konci minulé sezóny čtrnáct jmen. A plných deset z nich dál pokračuje v prostějovském dresu, zatímco jen čtyři odchází jinam,“ informoval generální manažer vékáčka Miroslav Čada, že tentokrát nenastane nijak výrazná obměna mančaftu.
Kdo tedy konkrétně změní působiště? Nahrávačka Soňa Nováková, blokařka Kateřina Kvapilová, libero Adéla Stavinohová a smečařka Yoana Nikolova. Tedy ve třech případech plejerky, jež za vékáčko v součtu nastupovaly hodně dlouho, a v jednom případě zimní posila, která se příliš nedostávala do zápasového vytížení.

„Stavi je naše odchovankyně, která se do mateřského klubu vrátila před třemi lety. Kvápa u nás také strávila poslední tři roky, Soňa se pak po dřívějším zdejším působení znovu stala členkou VK loni. Všechny jsou s Prostějovem dost spjaté, ale teď přišel čas na změnu, jak už to ve sportovním životě bývá,“ odtušil Čada.
„Naopak Yoana tady strávila pouze několik měsíců a neprosazovala se tolik, jak jsme původně mysleli. Každopádně všem čtyřem děvčatům, jež v našich službách nepokračují, moc děkujeme za všechno, co prostějovskému volejbalu odvedly. A přejeme jen to nejlepší do další kariéry i do života,“ zdůraznil sportovní šéf hanácké organizace.
Realizační tým v čele s novým hlavním koučem Michalem Matušovem tedy může nadále počítat s následujícími ženami: nahrávačka Simona Bajusz, blokařky Veronika Trnková, Raquel Löff a Petra Kožoušková, smečařky Jéssica Silva, Klára Faltínová, Pavla Meidlová, Michaela Smolková a Josefína Smolková, univerzálka Karin Šunderlíková.

„Zvlášť některé holky pronásledovaly různé potíže se zdravím, snad do budoucna zůstanou fit. Karča už je se slovenskou reprezentací v plném zatížení, Verča se po dlouhé předchozí pauze dostávala postupně do formy. Akorát Klárka je momentálně mimo hru a musí se uzdravit po velmi náročné operaci nohy,“ upozornil Čada.
„Každopádně jsme moc rádi, že těchto deset hráček zůstává. Speciálně udržení některých opor nebylo úplnou samozřejmostí. Například Jess dostala lákavou nabídku z Maďarska, ale rozhodla se pokračovat u nás. Rovněž v případě Verči je skvělé, že se o tak špičkovou volejbalistku můžeme dál opírat. Totéž platí pro jiné zkušené tahounky Simču nebo Raquel, či v případě uzdravené Karin. Zapomenout přitom nesmím ani na mladší holky,“ vypočítal Čada.
A kdo tuhle základní desítku na soupisce doplní a posílí? O tom se dočtete příště!