Mohlo to být lepší.

Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Perfektní výkon v Praze odšpuntoval radost: máme extraligový titul číslo šest!

15.04.2014 | Jako podle kopíráku dle vzoru z minulé sezóny to vzaly naše volejbalistky. Nejlepší výkon celého roku si schovaly na úplný závěr, díky čemuž suverénně dominovaly v třetím utkání finálové série UNIQA extraligy ČR 2013/14 na hřišti Olympu Praha. Celý zápas měly prostějovské ženy jasně pod kontrolou, téměř stovce svých věrných příznivců předvedly famózní podívanou a naprosto zaslouženě potvrdily rozhodujícím vítězstvím zisk už šestého národního titulu v řadě za sebou pro VK AGEL! Holky, děkujeme!!!

PVK Olymp Praha – VK AGEL Prostějov 0:3 (-19, -19, -16)
Konečný stav série: 0:3. Rozhodčí: Fink a Hudík. Čas: 70 minut. Diváků: 400. Sestava Olympu: Halbichová, Hodanová, Sládková, Kvapilová, Mlejnková, Mudrová, libero Dostálová – Trnková, Jančaříková. Trenér: Stanislav Mitáč. Sestava Prostějova: Malesevic, Borovinšek, Carter, Kossányiová, Steenbergen, Vincourová, libero Jášová - Soares. Trenér: Miroslav Čada.
Bodový vývoj – první set: 0:1, 2:1, 2:3, 3:4, 6:4, 6:7, 8:7, 8:11, 13:15, 13:19, 15:19, 17:21, 17:23, 19:25. Druhý set: 2:0, 5:3, 5:5, 7:6, 7:8, 8:11, 9:14, 12:15, 12:17, 13:20, 15:20, 16:22, 18:22, 18:24, 19:25. Třetí set: 3:3, 3:5, 5:5, 7:6, 7:16, 11:17, 11:19, 13:19, 15:21, 15:23, 16:25.

Bouřlivá atmosféra ve fanoušky zaplněné malé hale hnala na zteč oba celky. Ty se v prvotní fázi střetnutí pravidelně střídaly ve vedení podle toho, komu se zrovna víc dařilo v útoku i dalších činnostech. Po obratu z 3:4 na 6:4 to vypadalo na lepší start domácích, jenže Hanačky rychle zareagovaly a čtyřbodovou šňůrou při zkvalitněné obraně utekly do premiérového minitrháku (8:11). Poté těžily z nápaditých, jistě zakončovaných ofenzivních akcí, dobrého podání a také chyb soupeřek, jež samy vyházely do autu několik smečí. Tím náskok VK narostl během další série čtyř bodů již na 13:19, což k zisku vstupní sady bohatě stačilo – 19:25.
Do druhé části se však odpíchly úspěšněji zkoncentrované Olympačky především zásluhou přesnější přihrávky, z níž útočně těžily. Do hry našeho družstva se naopak vkradla trocha nejistoty, ale důležité bylo, že holky nenechaly své protivnice příliš odskočit (2:0, 5:3). Místo toho brzy srovnaly na 5:5 a následně se samy rozjely, přičemž stejně jako v úvodním setu našly oporu ve zlepšené defenzivě i servisu. Kromě toho Vincourová skvěle rozdělovala balóny svým parťačkám, ženy PVK nestíhaly docházet na bloky a palubovku tak často kropily tvrdé prostějovské hřebíky. Precizní výkon hostující party se projevil na opět rostoucím skóre (8:11, 9:14), tento trend dokázaly nevynucené hrubky kupící pražské volejbalistky pouze jednou přibrzdit (12:15). Jinak Čadův soubor předváděl precizní výkon a bezpečně dospěl k druhé dílčí metě – 19:25.
Za daného vývoje ožívaly vzpomínky na loňské finále číslo tři v hlavním městě, které tehdy Agelky ovládly jednoznačným způsobem. Povede se jim totéž po roce znovu? Zkraje třetího dílu to spíš vypadalo na velký boj a tuhý odpor Mitáčovy družiny, jíž obhájkyně titulu pomohly pár vlastními nepřesnostmi. I s jejich podporou domácí tým otočil z 3:5 na 7:6, leč žádné drama se nekonalo. Naše plejerky totiž zase zapnuly na maximální otáčky, při vynikajícím podání Malesevic kontrovaly drtivými deseti body v řadě za sebou a za stavu 7:16 bylo de facto rozhodnuto. Šlo jen o to nepolevit, nedat zbytečně rivalkám poslední šanci. Nic takového se nestalo a náš klub mohl přímo na ploše začít slavit šestý mistrovský titul – 16:25 a 0:3!