Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

I poslední duel roku 2014 jsme vyhráli tři nula, Šternberk však inkasoval debakl jen v prvním setu

18.12.2014 | Předehrávka 14. kola UNIQA extraligy žen ČR 2014/15 mezi VK AGEL Prostějov a TJ Sokol Šternberk patřila dle očekávání hostitelkám v nejkratší možné době tří sad. Hrozící výsledkový výprask ale osmý tým tabulky po bleskovém úvodním setu odvrátil pronikavým zlepšením, jímž dělal lídrovi soutěže trable a zbytek utkání se tak odvíjel dost vyrovnaně. Vcelku spokojeny tak mohly být nakonec oba mančafty, což korespondovalo s všeobecně pozitivní předvánoční atmosférou.

VK AGEL Prostějov – TJ Sokol Šternberk 3:0 (8, 21, 19)
Rozhodčí:
Kostka a Dušek. Čas: 62 minut. Diváků: 300. Sestava Prostějova: Zatloukalová, Markevich, Karg, Simon, Kossányiová, Borovinšek, libero Kovářová - Gambová. Trenér: Miroslav Čada. Sestava Šternberka: Ticháčková, Janečková, Oborná, Konečná, Kepplová, Sochorcová, libero Hronová – Borovcová, Bartáková, Kulová. Trenér: Martin Hroch.
Bodový vývoj – první set: 7:0, 8:2, 11:3, 18:4, 20:5, 20:7, 23:7, 25:8. Druhý set: 0:1, 2:1, 2:3, 4:5, 6:5, 8:6, 11:7, 13:9, 13:11, 17:14, 17:16, 20:16, 22:17, 24:18, 25:21. Třetí set: 0:2, 3:3, 5:4, 7:5, 10:6, 12:7, 13:10, 15:11, 15:13, 20:13, 20:15, 21:17, 23:17, 23:19, 25:19.

Domácí smečařka Markevich otevřela zápas výborným podáním, které pomohlo k drtivému nástupu 7:0. Zakřiknuté Sokolky v tomto jednoznačném úvodu často chybovaly, ovšem jakmile své hrubky omezily, průběh se trochu vyrovnal. Leč jen na chvíli, neboť kvalitně hrající vékáčko nemilosrdně tlačilo všemi činnostmi a hostující kolektiv pod tímto náporem vůbec nestíhal. Do skvěle šlapajícího prostějovského stroje přitom hladce zapadla i druhá nahrávačka Zatloukalová, jejíž dobrý výkon přispěl k  bodové demolici TJ jednociferným skóre – 25:8.
Při pokračování tak dominantního vývoje by byl v ohrožení rekordní výsledek v novodobých extraligových dějinách. Agelkám se však nepodařilo udržet maximálně soustředěnou a téměř bezchybnou produkci, zatímco šternberská ekipa se dle očekávání zlepšila. Tím pádem fanoušci od druhé sady sledovali mnohem rovnocennější i zajímavější boj. Hrochův soubor se chytil servisem, zabral v obraně a útočně jej táhla zejména univerzálka Oborná. Favoritky byly vzepětím protivnic trochu zaskočené, dlouho se jim nemohly odpoutat. Teprve od stavu 17:16 se projevila herní síla zkoncentrovaných obhájkyň titulu, které  koncovku setu zvládly kromě závěrečného menšího výpadku bezpečně – 25:21.
Nicméně hostující tým působil dost nebezpečně a zkraje třetí části dokonce získal poprvé během střetnutí víc než jednobodové vedení (0:2). Čadovy svěřenky to ale vzaly jako dostatečné varování, aby zvýšily své obrátky, což vedlo k rychlému obratu z 1:3 na 5:4. Načež domácí družstvo již zůstalo u volejbalového progresu a návratem na vyšší úrovňový level dovedlo mač ke klidnému vyústění, byť soupeř se opět delší dobu statečně držel (12:7 – 15:13). Definitivně kapituloval až na sklonku poslední sady – 25:19 a 3:0.
Ľubomír Petráš (asistent trenéra VK AGEL Prostějov): „Úvodní set byl z naší strany velmi kvalitní, hráli jsme vynikající obranu a soupeře tím nepustili vůbec k ničemu. Následně došlo ke ztrátě koncentrace, například ve druhé sadě tam bylo sedm zkažených podání. Tím jsme Šternberku umožnili se chytit, především mu výborně vycházely útoky středem sítě. I přes dílčí problémy jsme ale utkání nakonec zvládli a trochu slabší výkon od druhého setu lze za daných okolností pochopit.“
Solange Soares (kapitánka VK AGEL Prostějov): „První set jsme odehrály výborně, potom přišlo polevení a soupeř se naopak zlepšil. Přesto jsme měly zápas pod kontrolou. Je dobře, že extraligou zatím procházíme bez porážky i bodové ztráty.“
Jan Drešl (asistent trenéra TJ Sokol Šternberk): „Do střetnutí jsme vstoupili s obrovským respektem až strachem ze silného soupeře. To se projevilo řadou zbytečně vyházených balónů ve špatné úvodní sadě, naštěstí se holky od druhého setu vzpamatovaly. Pak už jsme s Prostějovem zvládali docela držet krok, byť domácí jsou samozřejmě o dvě třídy jinde než my. Každopádně druhý i třetí set jsme zvládli dobře, když se útočně dařilo našim střeďačkám a celý tým bojoval.“
Markéta Janečková (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „V prvním setu nás soupeř hodně zatlačil a nevěděly jsme, jak se z toho dostat. Naštěstí se nám pak povedlo otřepat, průběh utkání vyrovnat a chvílemi i hrát solidní volejbal.“