Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Olomoucký tým dost vzdoroval, ale ženy VK odvrátily sedm setbolů a nakonec uspěly ve třech sadách

24.01.2015 | Základní část UNIQA extraligy ČR 2014/15 zakončily naše volejbalistky hanáckým derby v Olomouci. A zpočátku to věru nebylo nic snadného, ba právě naopak. Nabuzené soupeřky hodně zlobily a hlavně v první sadě prostějovské družině zle zatápěly, o čemž svědčí jejich sedm setbolů. Leč ani jeden neproměnily, kolektiv VK AGEL nepříznivý průběh otočil a nakonec slavil hladké vítězství bez setového klopýtnutí.

SK UP Olomouc – VK AGEL Prostějov 0:3 (-30, -18, -19)
Rozhodčí:
Dziacký a Kostka. Čas: 88 minut. Diváků: 500. Sestava Olomouce: Tinklová, Schandlová, Holásková, King, Kojdová, Tomášeková, libero Hronová – Košická, Dedíková, Polášková. Trenér: Jiří Teplý. Sestava Prostějova: Markevich, Karg, Simon, Gambová, Borovinšek, Weiss, libero Kovářová - Soares. Trenér: Miroslav Čada.
Bodový vývoj – první set: 2:2, 6:2, 6:4, 9:5, 9:7, 11:7, 12:9, 15:9, 15:11, 16:15, 18:15, 19:19, 21:19, 23:20, 23:22, 24:22, 24:25, 26:25, 27:26, 28:27, 29:28, 30:29, 30:32. Druhý set: 0:1, 3:1, 3:3, 4:7, 6:8, 6:10, 8:10, 8:12, 10:14, 12:14, 12:16, 13:19, 16:19, 18:21, 18:25. Třetí set: 2:0, 3:3, 5:3, 5:5, 8:5, 8:7, 9:12, 12:12, 17:17, 17:20, 19:21, 19:25.

V úvodu vázla hostujícímu celku jak přihrávka, tak obrana a proto si lodivod Čada musel velmi brzy brát za stavu 5:2 oddechový čas. Hned však nepomohl, neboť domácí hráčky působily mnohem živějším dojmem a měly lepší podání, útok i pole. Proti zabržděným favoritkám tak držely menší náskok, po jehož zvýšení na 15:9 to s prostějovskými akciemi nevypadalo vůbec dobře. Naštěstí se naše ženy poté zvedly, výrazně zlepšily všechny činnosti a srovnaly na 19:19. Jenže vzápětí opět chybovaly, načež si rozjeté soupeřky vytvořily dohromady sedm setbolových možností vítězně uzavřít vstupní sadu! To už ale vékáčko předvádělo koncentrovaný výkon a díky tomu veškeré krizové momenty dokázalo přečkat, aby samo na druhý pokus infarktovou koncovku urvalo ve svůj prospěch – 30:32.
Ani smolně ztracený závěr kvalitně bojující Olomoučanky psychicky nesrazil, neboť start do druhé části ještě opanovaly (3:1). Následně však lídryně tabulky vytasily skvělý servis i několik bodových bloků a razantně otočily na 4:7. Od té doby již měly průběh pod kontrolou, byť výkon nebyl úplně stoprocentní. Precizní pasáže Agelky střídaly s dílčími nepřesnostmi, kousavý protivník se tudíž držel relativně na dohled. Ani jeden citelnější trhák (12:14 – 13:19) definitivně nerozhodl, protože výběr UP na něj reagoval bleskovou korekcí (16:19). Nicméně finální okamžiky setu si úřadující mistryně republiky bezpečně pohlídaly a novým únikem dění záhy utnuly – 18:25.
Začal ovšem třetí díl zápasového dramatu a v něm znovu tahaly za delší konec domácí plejerky (2:0, 5:3). Sympaticky dřely ze všech sil, naopak naše družstvo vyrobilo pár zbytečných hrubek. A rázem muselo opět dohánět nepříjemné manko 8:5. I tentokrát to ale mančaft VK zvládl především zásluhou okamžitého zvratu na 9:12, ačkoliv o vedení hned zase přišel (12:12). Duel pak pokračoval vyrovnaně, než přišel rozhodující úder obhájkyň titulu. Měl podobu tří bodů v řadě za sebou (17:17 – 17:20) a po tomhle klíčovém odskoku již favorizovanou ekipu v cestě za triumfem nic nezastavilo – 19:25 a 0:3.
Jiří Teplý (hlavní trenér SK UP Olomouc): „V případě zisku dobře rozehraného úvodního setu bychom soupeře dostali pod psychický tlak, jenže se nám to bohužel nepodařilo. Prostějov se naopak uklidnil a těžil ze své kvality i zkušeností, kterých naše mladší hráčky tolik nemají. Těžko jsme bránili zejména Simon, jež uhrávala většinu klíčových míčů. A udržet vysoké nasazení po celé utkání se nám nepovedlo, šance na lepší výsledek utekla v podstatě už tou první ztracenou sadou. Přesto holky za statečný výkon zaslouží pochvalu, byť to nestačilo.“
Miroslav Čada (hlavní trenér VK AGEL Prostějov): „Olomouc začala velice dobře, my jsme měli problémy v obraně a zaslouženě prohrávali. Až teprve v koncovce první sady se nám to povedlo otočit na svou stranu i díky odvrácení sedmi setbolů. Potom už byl náš výkon lepší, získali jsme větší jistotu v útoku a také v dalších činnostech. Tím pádem jsme od druhého setu měli zápas pod kontrolou.“