Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Šternberk ještě pořád dotírá na Přerov a soupeř Agelek pro ligové čtvrtfinále tak stále není znám

01.03.2015 | Jediným odehraným kolem se nadstavbová část UNIQA extraligy volejbalistek ČR 2014/15 zase o kousek přiblížila ke svému závěru. Všechny sobotní duely přitom skončily dle papírových předpokladů a tím pádem zatím nejsou zodpovězeny zdaleka všechny otázky ohledně výchozího umístění pro závěrečné play off.

Z prvního místa půjdou do vyřazovacích bojů ženy VK AGEL Prostějov, na čemž nemohlo jejich přesvědčivé vítězství na Olympu Praha nic změnit. Naopak druhá příčka je nadále v sázce, neboť na PVK dotírá jen o tři body zaostávající Frýdek-Místek. Ten ze třetí pozice útočí díky přemožení Ostravy 3:1 (-20, 11, 19, 24).
„Kumuluje se únava, tím pádem rozhoduje hlavně bojovnost a samozřejmě také podání i příjem. Za tak vydřené vítězství jsme proto ještě víc rádi,“ oddechl si trenér Sokola Pavel Kožuch. „Na rozdíl od předchozích zápasů jsme hráli bojovněji a začali lépe než domácí. Dobře jsme servírovali, ve druhém a třetím setu nás ale soupeř zatlačil servisem a byli jsme nedůrazní v útoku. Totéž se opakovalo v dramatickém závěru,“ povzdechl si kouč TJ Zdeněk Pommer.
Čtvrté KP Brno ani pátá Ostrava se ze svých postů téměř jistě nehnou, tak přejděme k extraligové skupině o 6. až 9. místo. V ní Přerov podlehl Olomouci 1:3 (-11, 23, -14, -15) a tím si zkomplikoval udržení sedmé příčky. Aby na ní setrval bez ohledu na závěrečný výsledek Šternberka, musí v posledním dějství bodovat na hřišti SG Brno.
„Začali jsme slušně, jenže pak se projevila síla soupeře a hlavně naše chyby v útoku. Druhý set jsme Olomouc překvapili, ale nedokázali to udržet v sadě třetí a potom už nám chyběla síla. Pochvalu za kvalitní výkon a neustálé hecování týmu zaslouží Kristýna Šťastná,“ hodnotil kormidelník přerovského VK Libor Gálík. „Po velmi dobrém prvním setu jsme zvolnili. Od třetí sady se však holky znovu zkoncentrovaly a zápas dohrály v pohodě,“ ohlédl se lodivod SK UP Jiří Teplý.
Brněnský výběr SG v sobotu až po velkém boji nestačil na šternberské družstvo 1:3 (16, -20, -27, -21), které tímhle vítězstvím udrželo teoretickou naději posunout se z osmé pozice na sedmou a vyhnout se tak ve čtvrtfinále Prostějovu. Přitom úvodní kolo play off nejvyšší české soutěže žen již pomalu klepe na dveře, ovšem jestli se v něm volejbalové Agelky střetnou se Šternberkem nebo s Přerovem, na to si ještě několik dní budeme muset počkat.