9 TJ Sokol Frýdek - Místek27343171912:224220

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

S favoritem jsme svedli krásný a vyrovnaný boj, ale bez jediného získaného setu. Dvakrát chyběl kousek

10.11.2015 | Výkonnostní vzestup našich volejbalistek pokračoval i ve 2. kole základní skupiny C letošní CEV DenizBank Champions League Women. Proti obhájci trofeje Eczacibasi Istanbul to však navzdory rovnocenné bitvě vysokých mezinárodních parametrů nestačilo ani na zisk jedné sady, neboť zkušenější soupeř lépe zvládl všechny tři koncovky. Včetně nejtěsnější ve druhé části i pro něj nejtěžší v té poslední, kdy dokázal otočit tříbodové vedení Agelek. Výsledku je proto velká škoda, ovšem za celkový projev na palubovce zaslouží holky uznání.

VK AGEL Prostějov – Eczacibasi Istanbul 0:3 (-21, -23, -22)
Rozhodčí: Simonovska (Černá Hora) a Kovalchuk (Ukrajina). Čas: 82 minut. Diváků: 1300. Sestava Prostějova: Markevich, Steenbergen, Vargas, Matienzo, Borovinšek, Weiss, libero Kovářová – Soares, Tinklová, Herelová. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš. Sestava Istanbulu: Larson-Burbach, Kreklow, Fürst, Ozsoy, Boskovic, Poljak, libero Kuzubasioglu – Calderon, Demir Güler. Trenéři: Giovanni Caprara a Alper Hamurcu.
Bodový vývoj – první set: 2:0, 3:1, 3:5, 5:5, 7:8, 9:8, 11:9, 11:12, 12:14, 15:16, 15:18, 17:19, 17:21, 18:24, 21:25. Druhý set: 1:1, 1:3, 3:5, 7:5, 9:7, 9:9, 12:11, 12:13, 14:14, 14:16, 17:16, 20:19, 20:21, 23:23, 23:25. Třetí set: 1:1, 1:3, 5:7, 7:7, 9:8, 11:9, 12:10, 12:13, 15:16, 17:16, 19:17, 21:18, 21:20, 22:25.

Hanačky v očekávaném základním složení začaly skvěle a okamžitě šly do těsného vedení, které však záhy ztratily po čtyřbodové šňůře soupeře (3:1 – 3:5). Jinak ale byla zahajovací sada naprosto vyrovnaná, když domácí útok táhla vynikající Vargas a oboustranně dominovala ofenziva nad obranou. Díky třem vítězným blokům vékáčko otočilo ze 7:8 na 11:9, vzápětí však oplatil Istanbul podobnou mincí a bylo to 11:12. V téhle fázi se nabušený obhájce trofeje dostával svou komplexností mírně dopředu, neboť potrestal několik prostějovských nepřesností či chyb (15:18). A vybírat opakovaná zakončení jeho hvězd v čele s Boskovic nebo Larson-Burbach vysoko nad bloky se logicky moc nedalo. Jakmile k tomu favorit přidal ještě vlastní zlepšenou defenzivu, svůj náskok postupně zvyšoval až k bezpečnému zisku úvodního dějství navzdory dvěma esům Vargas v úplném závěru – 21:25.
Našim ženám se až na výjimky dařilo dobře přihrávat kvalitní servis protivníka, jenže samy jej nedokázaly příliš často dostávat právě svým podáním do úzkých. Když se to zkraje druhé části povedlo Matienzo, hned se zrodila série čtyř bodů z 3:5 na 7:5 a hostitelky tím slibně nabraly dech. Právě starší z obou Kubánek se obdivuhodně chytila, což pomáhalo držet s papírově silnějším sokem krok. Nicméně stejně jako v prvním setu Caprarova armáda znova krůček po krůčku utahovala herní šrouby, Agelky občas zaváhaly a průběh se tím pádem zase nenápadně obrátil (9:7 – 14:16). Jenže v ten moment Čadovy svěřenky obdivuhodně zabraly, ubránily několik fantastických míčů a vedení si bleskově vzaly zpět (17:16). Fandové si užívali nádherný volejbal plný překrásných výměn, přičemž jejich děvčata sahala po zdramatizování mače. Bohužel Eczacibasi za stavu 23:24 pomohlo prasátko a možnost srovnat stav tak smolně vyprchala – 23:25.
České mistryně se tím nenechaly deprimovat a dál bojovaly, byť také zkraje třetí sady trochu ztrácely. Dvoubodové manko však poměrně brzy dohnaly (5:7 – 7:7), načež přešly k atakování znejistělého soka (11:9). Znovu zářila výtečně útočící Vargas, proto velká škoda následné slabší pasáže, jež vrátila soubor VitrA nahoru (12:13). Tým domácích pak dokázal nápor tureckého giganta zastavit a enormním nasazením pořád držel naději, zvlášť po dalším zvratu z 15:16 na 19:17, vzápětí dokonce 21:18! Leč ani tahle výhoda nestačila, neboť v koncovce se AGEL dopustil několika lacinějších chyb. Čehož Istanbul pohotově využil a jinak naprosto vyrovnanou řežbu rychle uzavřel – 22:25 a 0:3.

Miroslav Čada (hlavní trenér VK AGEL Prostějov): „Určitě jsme dnes odehráli lepší utkání než to první v letošní Champions League před dvěma týdny v Polsku. Zásluhou kvalitního výkonu jsme byli vysoce favorizovanému Istanbulu vyrovnaným protivníkem, ale v rozhodujících chvílích jsme bohužel udělali více chyb. A toho dokázali hosté využít, stejně jako našich horších bloků. I přes porážku však musím ocenit herní posun družstva k lepšímu, volejbal viděli fanoušci rozhodně výborný.“
Melissa Vargas (univerzálka VK AGEL Prostějov): „Měly jsme proti sobě hodně silného soupeře, který v minulém ročníku celou Ligu mistryň vyhrál. Také náš tým je sice silný a snažily jsme se na maximum, jenže to nakonec nestačilo. Všechny tři sety jsme přitom ztratily těsně, což je škoda. Celkově byla naše hra určitě dobrá a protivníkova ještě trochu lepší, což rozhodlo.“
Giovanni Caprara (hlavní trenér Eczacibasi Istanbul): „Máme za sebou opravdu velmi těžké utkání a jsem moc spokojen s tím, jak jsme jej zvládli. Zvítězit 3:0 na hřišti tak dobrého soupeře totiž nebylo vůbec jednoduché. Povedlo se to díky tomu, že se náš tým postupně zlepšuje a za poslední tři duely jde neustále nahoru.“
Jordan Larson-Burbach (smečařka Eczacibasi Istanbul): „Byl to super zápas vysoké úrovně, všechny tři sety měly vyrovnaný průběh a skončily dost těsně. Důležité je, že v náš prospěch. Oproti minulé sezóně máme obměněný tým a snažíme se jej vyladit, což nějakou dobu trvá. V Prostějově jsme ale odvedly dobrý výkon a máme potřebné tři body do tabulky.“