VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV CUP

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
10x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Tabulky
1Olomouc000000:00:00
2Olymp000000:00:00
3Královo Pole000000:00:00
4Přerov000000:00:00
5Prostějov000000:00:00
6Liberec000000:00:00
7VK Brno000000:00:00
8Frýdek - Místek000000:00:00
9Šternberk000000:00:00
10Ostrava000000:00:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Je známa naše první nová posila, přichází německá nahrávačka Mareike Hindriksen!

27.06.2016 | Také v nové sezóně 2016/17 budou mít prostějovské volejbalistky první nahrávačku z Německa. Ženský A-tým žen VK AGEL sice po minulém soutěžním ročníku opustila Kathleen Weiss, ale místo ní přichází jiná špičková dirigentka z této země Mareike Hindriksen!

Narodila se 14. listopadu 1987 v Nordhornu, má tedy osmadvacet let a dostatek zkušeností. Měří 182 centimetrů, s volejbalem začínala v oddílu SCU Emlichheim a následně působila v dalších šesti klubech výhradně na území svého rodného státu. Uplynulou sezónu strávila v momentálně nejlepším německém družstvu SC Drážďany, s nímž vyhrála mistrovský titul i národní pohár, další pohárový triumf získala rok předtím s MTV Allianz Stuttgart.
„Mareike je podle mého názoru velice šikovná nahrávačka, maximálně pohyblivá a dynamická s rychlou nahrávkou do kůlu i výborným servisem. Její herní styl bych označil svým způsobem za drzý, což se mi na ní moc líbí. Z těchto důvodů jsem ji chtěl, jakmile se naskytla možnost ji přivést. V Drážďanech dělala dvojku, zatímco u nás jsme jí dali šanci být jedničkou na svém postu. Tuhle roli spolehlivě plnila předtím ve Stuttgartu, v Thüringenu i v Hamburku, odkud se osobně zná s naším liberem Julií Kovářovou, tehdy Jášovou,“ prozradil nový kouč Agelek a sportovní manažer vékáčka Peter Goga.
O kvalitách Hindriksen je pevně přesvědčen. „Sledoval jsem ji opravdu dlouho a porovnával videozáznamy pěti nebo šesti utkání z různých časových období, tudíž vím, jak hrála před několika lety i nedávno. Navíc jdou na ni dobré reference od spoluhráček, které s ní nastupovaly, a dokonce také od protihráček. Po lidské stránce tedy je vhodnou volejbalistkou do kolektivu, což pro nás v Prostějově bylo vždycky důležité. Celkově jsem přesvědčen, že v rámci možností by se měla stát důstojnou následovnicí Katy Weiss na místě naší tvůrkyně hry. Dokonce bych neváhal její příchod označit za trefu do černého,“ připojil Goga.

Další posily jsou už blízko
Aktuálně je po oznámení uzavřeného kontraktu s Hindriksen známa pětice členek hráčského kádru VK AGEL pro příští ročník 2016/17, neboť už před týdnem vedení hanáckého oddílu potvrdilo setrvání následujícího kvarteta: nahrávačka Veronika Tinklová, blokařka Nina Herelová, smečařka Barbora Gambová a libero Julie Kovářová.
K těmto jistým plejerkám lze předběžně připočítat stávající kubánskou dvojici smečařka Sulian Matienzo a univerzálka Melissa Vargas, která se možná rozroste ještě o třetí krajanku z Karibiku. „Nové smlouvy jsme dosud nepodepsali, ale vedení Kubánské volejbalové federace mě ujistilo, že s pokračováním Suli i Meli u nás normálně počítá. Navíc jsme otevřeli možnost angažovat rovněž blokařku z Kuby, ovšem tahle jednání se teprve rozběhla,“ sdělil dosavadní hlavní trenér Agelek a nyní konzultant VK Miroslav Čada po své květnové návštěvě středoamerického ostrova. Od té doby se na situaci zatím nic nezměnilo.
Pro zkompletování soupisky každopádně několik jmen ještě zbývá a nový kormidelník říká, že vše je na dobré cestě. „S potenciálními posilami jednáme a v některých případech jsme uzavření dohody včetně podpisu smlouvy již velice blízko. Myslím, že v dalších týdnech budeme moci prostějovským fanouškům zase něco pozitivního oznámit,“ pousmál se Peter Goga.
Na závěr připomeňme, které hráčky z minulé sezóny vlastně z vékáčka odešly: nahrávačka Kathleen Weiss, blokařky Quinta Steenbergen (končí kariéru) a Sonja Borovinšek, smečařka Tatsiana Markevich a univerzálka Solange Soares (přešla na pozici kondiční trenérky).