Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

TOPlist

Agelky ve druhém přáteláku smetly Přerov 5:0, výkon už byl lepší než napoprvé

23.09.2016 | Seriál přátelských duelů v přípravě na novou sezónu 2016/17 pokračoval pro volejbalistky VK AGEL Prostějov druhým střetnutím. Tentokrát v něm měly jasně navrch od začátku až do konce, když proti papírově slabšímu Přerovu odvedly o poznání lepší výkon než před týdnem s KP Brno.

VK AGEL Prostějov – Volejbal Přerov Precheza 5:0 (14, 11, 17, 21, 14)
Rozhodčí: Navrátil. Čas: 99 minut. Diváků: 100. Sestava: Hindriksen, Nová, Herelová, Basa, Weihenmaier, Frigo, libero Kovářová – Gambová, Tinklová, Cruz, Valášková. Trenér: Lubomír Petráš.
Bodový vývoj – první set: 2:0, 2:2, 4:2, 4:4, 9:4, 9:8, 13:9, 13:13, 15:13, 25:14. Druhý set: 4:0, 4:2, 6:4, 10:4, 11:6, 15:6, 16:8, 21:8, 22:11, 25:11. Třetí set: 1:3, 3:3, 7:4, 7:6, 8:7, 15:7, 15:9, 17:9, 17:11, 20:12, 20:15, 22:15, 22:17, 25:17. Čtvrtý set: 1:1, 4:1, 4:5, 6:5, 9:7, 11:9, 11:11, 14:11, 14:13, 16:13, 18:15, 18:17, 19:20, 22:20, 25:21. Pátý set: 1:2, 4:2, 4:4, 7:5, 9:6, 11:7, 11:10, 12:12, 17:12, 17:14, 25:14.

Na domácí straně stále chyběly česká reprezentantka Trnková i obě Kubánky, zatímco hosté mají momentálně v kádru například někdejší prostějovskou nahrávačku Zatloukalovou, jednu americkou blokařku tmavé pleti či velezkušenou smečařku Gálíkovou. Rozdíl v kvalitě mezi oběma hanáckými družstvy je značný, přesto nebyl úvod zápasu jednoznačný.
Agelky zpočátku dost chybovaly a střídaly vydařené pasáže se špatnými, proto v polovině zahajovací sady panoval nerozhodný stav 13:13. Až poté se favorit pořádně rozjel a dlouhatánskou šňůrou deseti bodů při podání Nové rozebral soupeře 25:14. Druhá část se následně odvíjela s ještě jasnější převahou vékáčka, jehož hra fungovala na velice dobré úrovni. Nahrávačka Hindriksen, blokařky Herelová a Frigo, smečařky Weihenmaier a Nová, univerzálka Basa i libero Kovářová působily na hřišti mnohem kompaktnějším dojmem než týden předtím jak díky kvalitnějším individuálním výkonům, tak zásluhou viditelně lepší sehranosti. Chybující Přerovanky pod tlakem nestačily a utržily debakl 25:11.
Od třetího setu druhý trenér Petráš (hlavní kouč Peter Goga odcestoval s reprezentací ČR do Slovinska) zamíchal v rámci možností se sestavou, čehož výběr Prechezy využil k dílčímu vyrovnání poměru sil. Vzdorovat útočným kombinacím úřadujících mistryň republiky a překonávat jejich obranu ale dokázal jen místy, naopak v některých úsecích se vracela dominance favorizovaného kolektivu – 25:17. Nejdramatičtější byl čtvrtý díl utkání, ve kterém domácí hráli s jedinou blokařkou bez odpočívající Herelové, nahrávala dvojka Tinklová a libero Kovářová netradičně i servírovala. Rezultovalo z toho skóre 19:20, jež ovšem v koncovce doznalo obratu na 25:21. Do poslední sady pak naskočily mladé odchovankyně VK Cruz i Valášková a s čerstvou krví na palubovce AGEL znovu zapnul na vyšší obrátky k celkově suverénnímu ovládnutí mače – 25:14 a 5:0.
„Za uplynulý týden jsme udělali určitý posun v sehranosti týmu i v celkové formě hráček, což se promítlo do našeho lepšího výkonu. Samozřejmě tam pořád máme výkyvy i zbytečné chyby, ale už dokážeme trvaleji držet vyšší úroveň hry, předvádět víc nacvičených útočných akcí, solidněji bránit a účinněji podávat. Náš projev se postupně posouvá nahoru, holky udrží déle plnou koncentraci bez velkých výpadků. Na druhou stranu jsme se zatím nestřetli s opravdu silnými soupeři, kteří nás čekají v nejbližším týdnu a teprve oni mančaft pořádně prověří,“ shrnul ve svém hodnotícím proslovu trenérský asistent našich volejbalistek Lubomír Petráš.
Další přípravný zápas absolvují Agelky v úterý 27. září od 16.00 hodin opět doma proti klubovým šampiónkám Číny, celku Tian Jin Sports Bureau. Pozvánku přineseme po víkendu.