Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Dva jasné sety proložil jeden vyrovnaný a Agelky v součtu smetly TJ

25.03.2017 | Herní i výsledkový progres prostějovských volejbalistek pokračuje. Ve 24. kole UNIQA extraligy žen ČR 2016/17 nedaly jisté premiantky dlouhodobé fáze kromě rovnocenné druhé sady žádnou šanci třetí Ostravě a nadstavbu uzavřely dalším vítězstvím tři nula. Platí, že od návratu Miroslava Čady na lavičku stále neztratily ani set. A do play off míří v rostoucí týmové pohodě.

VK AGEL Prostějov – TJ Ostrava 3:0 (9, 23, 13)

Rozhodčí: Kmoníček a Velinov. Čas: 72 minut. Diváků: 500. Sestava Prostějova: Emonts, Frigo, Casalis, Gambová, Herelová, Tinklová, libero Kovářová. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš. Sestava Ostravy: Faltínová, Zemanová, Diatková, Kojdová, Nachmilnerová, Valková, libero Červenková – Čuboňová, Součková, Toufarová, Zedníková, Plchotová. Trenéři: Zdeněk Pommer a Lukáš Spáčil.
Bodový vývoj – první set: 4:0, 4:2, 6:4, 9:4, 11:5, 15:6, 17:7, 24:8, 25:9. Druhý set: 3:3, 5:3, 6:4, 6:7, 7:10, 8:13, 10:13, 12:14, 14:15, 15:17, 18:17, 18:20, 20:20, 22:21, 24:22, 25:23. Třetí set: 2:1, 2:3, 5:3, 10:4, 11:6, 13:6, 15:7, 16:10, 22:10, 24:11, 25:13.

Domácí hráčky na nic nečekaly a od začátku soupeřky dostávaly pod velký tlak. Kvalitním podáním, důrazným útokem z pestrých nahrávek, dobrou obranou (4:0). Poté sice následovalo několik nevynucených chyb, ale od stavu 6:4 už Hanačky naprosto dominovaly (9:4, 15:6). Hostující děvčata měla potíže s přihrávkou, od čehož se odvíjel jejich celkově horší výkon i neustále rostoucí manko. Favorit výborným volejbalem drtil veškeré ostravské ambice a smečovaný servis Casalis včetně tří es dal na suverénní zahajovací sadu jednociferné razítko – 25:9!
Do druhého setu už poslal kouč TJ papírově nejsilnější sestavu a střetnutí se hned vyrovnalo. Agelky sice mírně odskočily z 3:3 na 5:3, jenže vzápětí severomoravský tým skvěle ubránil několik těžkých míčů v krásných výměnách, což vedlo k obratu na 6:7, posléze dokonce 7:10 a 8:13! S horším příjmem přestala být ofenziva Prostějova tak přesvědčivá, naopak navrch začal mít rozjetý protivník. Leč ve svém výrazném náporu úplně nevydržel a Čadovy svěřenky se z útlumu záhy zvedly (14:15). Zanedlouho bylo znovu otočeno 18:17, ovšem Pommerova družina reagovala vydřením náročných balónů na 18:20. Dramatická koncovka však těsně patřila zlepšenému vékáčku – 25:23.
Rovnocenný a divácky pohledný boj pokračoval také zkraje třetího dějství, kde se ale výběru AGEL brzy podařilo dostat soka pod opětovně zvýšený tlak při účinném podání Herelové (2:3 – 10:4). Tahle jednoznačná pasáž rozhodla, neboť Nachmilnerová a spol. tentokrát už nezvládly kontrovat. Vysokojakostní hra úřadujících mistryň republiky určovala ráz jak této části, tak celého mače, který dospěl k naprosto jasnému závěru – 25:13 a 3:0.

Miroslav Čada (hlavní trenér VK AGEL Prostějov): „Podali jsme výborný výkon, pouze druhý set byl trochu slabší. Měli jsme tam několik nedorozumění v poli, Ostrava snažící se o zvrat po jasné první sadě zatlačila servisem a tím klesla naše úspěšnost. Nicméně jsme útlum dokázali včas zastavit, důležité bylo uhrání vyrovnané koncovky. A v součtu snesl náš volejbal za celý zápas opravdu přísné parametry.“
Mareike Hindriksen (kapitánka VK AGEL Prostějov): „Kromě druhého setu, kdy se soupeřky zvedly a dělaly nám problémy, jsme utkání zvládly výborně. Všechny holky na hřišti odvedly kvalitní výkon, dvě sady dominovaly a jednu vyrovnanou vybojovaly v závěru. Takže celkově vše dopadlo pozitivně, pokračujeme dobrým směrem.“
Zdeněk Pommer (hlavní trenér TJ Ostrava): „Prostějov hrál doma dobře, což ale neomlouvá náš špatný výkon. Drželi jsme krok jen ve druhém setu, kdy pomohlo zamíchání se sestavou. Prohrát na devět a třináct bodů je trochu moc, snad to pro nás bude zvednutý prst před play off. Abychom v něm uspěli, musíme hrát mnohem lépe a všichni si víc hrábnout, přistoupit k tomu úplně jinak.“
Iva Nachmilnerová (kapitánka TJ Ostrava): „Do zápasu jsme nevstoupily vůbec dobře, v prvním setu jsme ani nezačaly pořádně hrát. Pak se nám povedlo od druhé sady vzchopit, ale škoda, že jsme vyrovnaný boj nedotáhly do úspěšného konce. Ve třetím setu pak bohužel přišel návrat ke špatnému výkonu z úvodu.“