VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbalový svaz FIVB CEV
Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
9x Mistryně České republiky
9x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice Champions League
Tabulky
1VK Královo Pole000000:00:00
2TJ Sokol Šternberk000000:00:00
3TJ Ostrava000000:00:00
4PVK Olymp Praha000000:00:00
5TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00:00
6Volejbal Brno000000:00:00
7VK UP Olomouc000000:00:00
8VK Prostějov000000:00:00
9Volejbal Přerov000000:00:00
10VK Dukla Liberec000000:00:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Anketa
Jak dopadne šestnáctifinále CEV Cupu žen 2018/19 VK Prostějov - Levski Sofia?

(27)
Naše volejbalistky budou jasně lepší a přesvědčivě postoupí.
(5)
Bude to vyrovnaný boj, ale tým vékáčka těsně projde dál.
(24)
Bulharský soupeř se ukáže nad síly našich žen a vyřadí je.
(21)
Na odhady je příliš brzy, rozhodne hráčské složení obou družstev.

Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

VOLEJBALOVÝ SVÁTEK JE TADY: v úterý proti Fenerbahce! Hvězdnému týmu z Turecka chceme co nejvyrovnaněji vzdorovat

11.12.2017 | Těžší vstup do evropské Ligy mistryň 2017/18 nemohl volejbalistky VK Prostějov potkat. Hned při své premiéře v aktuálním ročníku elitního klubového poháru narazí na jeden ze svou papírově nejsilnějších oddílů světa Fenerbahce Istanbul. Mimořádná bitva propukne v úterý 12. prosince od 17.30 hodin a hala Sportcentra DDM se jí už nemůže dočkat.

Na úvod této pozvánky si pojďme trochu představit hvězdného protivníka. Takže: úřadující mistr extrémně nabité turecké ligy, kterou vyhrál dohromady třináctkrát, pravidelný účastník play off Champions League, její vítěz z roku 2012, stříbrný 2010 a dvakrát bronzový 2011 + 2016, premiant CEV Cupu 2014, dominátor mistrovství světa klubů 2010.
Neskutečně našlapaný hráčský kádr ozařují následující top hvězdy planety: renomovaná nahrávačka Nootsara Tomkom z Thajska, bombarďačky Natalia Zilio Pereira z Brazílie na smeči a Polina Rahimova z Ázerbájdžánu na univerzálu, další průrazná útočnice Mia Jerkov z Chorvatska a duo výborných blokařek domácí provenience Eda Erdem Dündar, Bahar Toksoy Guidetti. Z lavičky vší téhle obří síle velí uznávaný odborník Jan De Brandt.
„Kvalita hráček Fenerbahce je opravdu neskutečná, srovnatelnou má nejen v Evropě, ale na celém světě jedině jiný istanbulský tým Vakifbank. Máme spoustu DVD záznamů soupeře a na těch je jasně vidět, že v podstatě nemá žádnou slabinu. Veškeré činnosti na vynikající úrovni, jeho obrana se strašně těžko překonává. A nade vším ční fantastický útok, jemuž vévodí Rahimova s Pereirou. Nejen ony dvě zakončují z ohromné výšky, navíc dokážou zpravidla vybrat správné řešení. Bude strašně těžké jim čelit,“ konstatoval hlavní trenér vékáčka Miroslav Čada.
Byť se recept na alespoň dílčí úspěch hledá v tomto případě velmi složitě, skládat zbraně předem by nemělo smysl. „Musíme si přiznat, že proti takovému gigantovi jednoduše jsme outsider. Stejně, jako teď v české lize proti nám byli Olymp se Šternberkem. A tyhle papírově slabší celky to na silnější musí zkoušet maximálně odvážnou hrou na hraně nejvyššího rizika. Všechno přitom začíná od podání, které musíme co nejvíc riskovat. Jedině špičkovým servisem můžeme Istanbulu nadělat potíže na přihrávce a poněkud rozhodit jeho hru, aby střetnutí bylo co nejvyrovnanější,“ nastínil Čada.
Zároveň ale bude potřeba též dobrá defenziva.
„Klíčovým pro vývoj zápasu se určitě stane i to, nakolik my zvládneme příjem. Pokud si solidně nepřihrajeme, nenaděláme asi nic. A v přípravě jsme se hodně zaměřovali také na obranu famózní útočné činnosti tureckého kolosu. Holky mají před sebou nesmírně těžký úkol a je zřejmé, že jedině pokud odvedou celkově výbornou práci, odejdeme z úterního střetnutí se štítem. Konkrétní výsledek nijak neřešíme, i když bychom samozřejmě neradi inkasovali nějaký debakl. Hlavním cílem je hrát kvalitně a svést co nejvíc vyrovnaný boj,“ přál si prostějovský kouč.
Mimochodem, Hanačky potkávají Fenerbahce již počtvrté v oddílové historii, na kontě nadcházejících soků tím pádem je šest vzájemných duelů. Resumé? Pětkrát triumf favorita 3:0, jednou 3:1. To znamená, že sebrat obrovi sadu se podařilo českým hegemonkám jedinkrát, konkrétně v domácím mači 1. kola play off Ligy mistryň 2011/12. „Jestli urveme aspoň set nebo co se bude na hřišti dít, tím se nesmíme dopředu moc zatěžovat. Naopak je potřeba do toho jít s otevřeným hledím a zejména bojovat na maximum. Věřím, že do hlediště dorazí hodně fanoušků, kteří tomuhle volejbalovému svátku vytvoří super atmosféru. A všichni společně si natolik výjimečný zápas naplno užijeme,“ zdůraznil Miroslav Čada.
Takže lidi, v úterý odpoledne na hale!