VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbalový svaz FIVB CEV
Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
9x Mistryně České republiky
9x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice Champions League
Tabulky
1VK Královo Pole000000:00:00
2TJ Sokol Šternberk000000:00:00
3TJ Ostrava000000:00:00
4PVK Olymp Praha000000:00:00
5TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00:00
6Volejbal Brno000000:00:00
7VK UP Olomouc000000:00:00
8VK Prostějov000000:00:00
9Volejbal Přerov000000:00:00
10VK Dukla Liberec000000:00:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Anketa
Jak dopadne šestnáctifinále CEV Cupu žen 2018/19 VK Prostějov - Levski Sofia?

(27)
Naše volejbalistky budou jasně lepší a přesvědčivě postoupí.
(5)
Bude to vyrovnaný boj, ale tým vékáčka těsně projde dál.
(23)
Bulharský soupeř se ukáže nad síly našich žen a vyřadí je.
(21)
Na odhady je příliš brzy, rozhodne hráčské složení obou družstev.

Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Krásný volejbalový zážitek aneb Několik retrospektiv vynikající bitvy mezi našimi a istanbulskými ženami

14.12.2017 | Pokud použijeme mezisportovní srovnání, tak třeba fotbalisté Sigmy Olomouc nepotkají Real Madrid zrovna často (jestli vůbec někdy). Volejbalistky VK Prostějov měly tu čest, když v úterý přivítaly ve své premiéře letošní Champions League s bílým baletem srovnatelného giganta zpod vysoké sítě. A Fenerbahce Istanbul navíc dokázaly být vcelku vyrovnanými soupeřkami. Vzájemný duel vysoké mezinárodní úrovně provázela spousta zajímavých či atraktivních aspektů, které se vám pokusíme více přiblížit.

Znělka Ligy mistryň jako hymna

Časy, kdy se fandové hrnuli do haly Sportcentra DDM opravdu ve velkém, jsou asi nenávratně pryč. Přesto se hlediště na lákavý mač zaplnilo velmi slušně a diváci si jej začali užívat ještě dřív, než odstartoval. Každému střetnutí evropské Ligy mistryň totiž předchází oficiální znělka soutěže, jejíž hudební motiv se skutečně povedl a je chytlavý. Zřejmě natolik, že všechny lidi v ochozech motivoval k tomu, aby vstali a vestoje vzdali hold oběma týmům. Ačkoliv se vůbec nehrály státní hymny hostujícího Turecka ani domácí České republiky. Sympatické gesto, co zaslouží potlesk.
Ten se pak ozýval většinu zápasu s výjimkou pasáží, kdy istanbulské družstvo rozjelo naplno svou herní drtičku a vékáčko přehrávalo výrazným rozdílem. To vždy na chvíli zavládlo rozpačité ticho, které naštěstí netrvalo nikdy dlouho. Každopádně škoda, že SK na Hanou nedoprovodila žádná skupina příznivců, neboť v minulosti i z dalekého Turecka s velkokluby často přiletěla. Tentokrát nikoliv a celková atmosféra utkání tak nebyla úplně bouřlivá. Dobrá ano, leč přece jen chybělo vzájemné překřikování obou fanouškovských táborů, přičemž horkokrevnost fans od Bosporu je obecně vyhlášená. V úterním podvečeru musel stačit prostějovský hlasivkový i dlaňový příspěvek.

Domácí výhra aspoň u videa

Po vzoru tenisu a jeho Jestřábího oka zavedl volejbal během uplynulého roku na svých vrcholných akcích kontrolu sporných míčů pomocí zpomaleného záznamu daných herních situací. Pod vysokou sítí se celý systém nazývá Challenge a neboť Champions League je nejprestižnějším klubovým pohárem nejen starého kontinentu, nýbrž celého světa, stal se přirozeně jeho součástí.
V Prostějově měl při bitvě s Fenerbahce premiéru a ta dopadla na výbornou. Rozhodně mnohem příznivěji, než třeba na podzimním ME žen, kdy kvůli řešení Challenge často vznikaly dlouhé časové prostoje. A některé duely se neúměrně protahovaly. V hale Sportcentra DDM vše fungovalo bezvadně, díky schopným technikům se veškeré sporné balóny podařilo zdárně vyřešit maximálně do minuty, většinou však ještě rychleji. Navíc se v této zatím netradiční volejbalové disciplíně hodně dařilo prostějovskému týmu, neboť z pěti případů vyhodnocovaných u videa uspěl hned ve čtyřech. K výsledkovému triumfu to sice nepomohlo, ale z hlediska divácké kulisy se obecenstvo lépe dostávalo do většího varu.

Nejzářivější star na place? Pereira

Co se týče dosažených reprezentačních úspěchů, má VK ve svém středu také jednu hráčskou hvězdu v osobě německé nahrávačky Kathleen Weiss, která vlastní dvě stříbra z mistrovství Evropy 2011 + 2013. Extrémně silný výběr SK disponuje takovými osobnostmi na soupisce samozřejmě v mnohem častější míře, například většina jeho tureckých členek v čele se slavnou Edou Erdem Dündar dosáhla s tamním nároďákem na letošní bronz z evropského šampionátu, některé totéž dokázaly už před šesti lety.
Zdaleka největší star co do medailových zisků mezi všemi aktérkami úterního střetu ale jednoznačně byla Natalia Zilio Pereira. Osmadvacetiletá smečařka je s Brazílií olympijskou vítězkou 2012, z mistrovství světa má stříbro i bronz a například ve World Grand Prix pomohla národnímu celku své země k šesti zlatům! Osobní extratřídu v České republice potvrdila devatenácti dosaženými body, čímž se stala druhou nejproduktivnější plejerkou zápasu za obryní na univerzálu jménem Polina Rahimova, jež drží prapor absolutní top opory reprezentace Ázerbájdžánu.
„Važme si toho, že takové super volejbalistky můžeme v Prostějově vůbec vidět a ještě proti nim hrát,“ zdůraznil kouč vékáčka Miroslav Čada. Svatá pravda!