7TJ Sokol Frýdek - Místek16520925:341207:134019
9TJ Sokol Šternberk162031114:431028:13339

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Anketa
Dosáhnou volejbalistky VK Prostějov v letošní Champions League na nějaké vítězství?

(2)
Ano, vyhrají dokonce víc než jednou.
(8)
Ano, jednoho soupeře dokážou porazit.
(3)
Ne, ale vybojují aspoň nějaký ten bodík.
(4)
Ne, skupina smrti bude nad jejich síly.

Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Dohnali jsme ztrátu sedmi bodů v klíčové úvodní sadě a nakonec odvezli ze severu Moravy triumf 3:0

20.12.2017 | Vůbec to nebyl jednoduchý zápas, ačkoliv konečný výsledek může napovídat něco jiného. Ve skutečnosti to měly prostějovské volejbalistky ve 12. kole UNIQA extraligy žen ČR 2017/18 hodně těžké, než na ostravské palubovce přestály náročnou první půlku utkání a poté zamířily vstříc třísetovému vítězství. Z horké půdy nebezpečného soka má nemalou cenu, zvlášť pokud opět upevnilo vedení vékáčka v průběžné tabulce.

TJ Ostrava – VK Prostějov 0:3 (-23, -18, -17)

Rozhodčí: Pecháček a Grabovský. Čas: 80 minut. Diváků: 353. Sestava Ostravy: Valková, Makauskaite, Zemanová, Čuboňová, Kojdová, Nachmilnerová, libero Chevalierová – Diatková, Šípová, Žolnerčíková. Trenéři: Zdeněk Pommer a Kamila Červenková. Sestava Prostějova: Trnková, Horká, Kossányiová, Herelová, Weiss, Emonts, libero Kovářová - Nová. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš.
Bodový vývoj – první set: 0:2, 2:4, 4:4, 7:5, 9:6, 13:7, 15:8, 15:12, 16:16, 17:18, 18:20, 21:21, 23:23, 23:25. Druhý set: 2:0, 2:3, 3:5, 6:5, 6:7, 10:7, 10:9, 12:9, 14:11, 14:15, 17:17, 17:24, 18:25. Třetí set: 1:0, 1:4, 2:6, 4:7, 4:10, 7:10, 9:11, 9:14, 10:17, 12:17, 12:21, 14:23, 16:23, 17:25.

Počáteční výhoda dvou úvodních bodů Hanačkám dlouho nevydržela. Pod tlakem domácího servisu přišlo znejistění na přihrávce, k tomu se přidaly i chyby při vlastním podání a v dalších činnostech. Naopak hráčky TJ poháněné vynikající obranou v poli se dokonale chytily, aby veskrze perfektní pasáží otočily z 2:4 na 15:8! Až za téhle kritické situace se hostující tým vzpamatoval z nejhoršího, čtyřbodovou šňůrou vykřesal naději na záchranu vstupní sady (15:12). Předtím neomylné soupeřky najednou také vyráběly nepřesnosti a hrubky, což umocnil nápor VK vydlážděný zkvalitněním úplně všeho. Favoritky výrazně zvedly úspěšnost jak na servisu, tak v útoku, vybraly několik těžkých míčů, zarazily pět vítězných bloků během chvíle. A zdánlivě rozhodující manko razantně změnily ve svou výhodu (18:20)! Přesto byla koncovka dramatická (23:23), leč se šťastným vyústěním, které zařídila esem Kossányiová – 23:25.
Výsledková houpačka nahoru dolů pokračovala též zkraje druhé části. Ani jeden z kolektivů nebyl schopen déle udržet vedení, místo toho o něj záhy přicházel (2:0 – 2:3, 3:5 – 6:5, 6:7, 10:7). Prostějovankám v nastolení plánované herní převahy bránilo více faktorů v čele s místy špatným příjmem, právě ten především mohl za sérii čtyř bodů severomoravské družiny. Po ní se Pommerovy svěřenkyně viditelně dostaly znovu do sedla a střední etapu setu kontrolovaly. Ovšem jen do stavu 14:11, za nějž odpověděly čtyřbodovým potáhnutím pro změnu Čadovy ovečky (14:15). Celkově měla bitva značnou vyrovnanost i velký náboj, o který se vedle hráček staralo také bouřlivé domácí publikum. Jenže od vyrovnaného skóre 17:17 náhle zadul mocný vichr nikoliv z hor, nýbrž ze strany hostujících volejbalistek, jejichž brilantní finiš sedmi získanými výměnami v řadě nedal protivnicím žádnou šanci – 18:25.
Zdálo se, že drtivý závěr Horké a spol. vzal ostravským bojovnicím definitivně vítr z plachet. Tím spíše, když odpich do třetího setu vyšel úřadujícím šampiónkám České republiky zase výborně (2:6). Navíc došlo ke zvýšení až na 4:10 a vypadalo to, že nic nestojí v cestě k pohodovému doražení zápasu do vítězné podoby. Papírově silnější družstvo pak sice přibrzdily horší minuty s pár zaváháními (9:11), ale výpadek se podařilo včas zažehnat (10:17). A konec utkání opravdu proběhl v klidu pod taktovkou rozjetého lídra soutěže – 17:25 a 0:3.