Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Dohnali jsme ztrátu sedmi bodů v klíčové úvodní sadě a nakonec odvezli ze severu Moravy triumf 3:0

20.12.2017 | Vůbec to nebyl jednoduchý zápas, ačkoliv konečný výsledek může napovídat něco jiného. Ve skutečnosti to měly prostějovské volejbalistky ve 12. kole UNIQA extraligy žen ČR 2017/18 hodně těžké, než na ostravské palubovce přestály náročnou první půlku utkání a poté zamířily vstříc třísetovému vítězství. Z horké půdy nebezpečného soka má nemalou cenu, zvlášť pokud opět upevnilo vedení vékáčka v průběžné tabulce.

TJ Ostrava – VK Prostějov 0:3 (-23, -18, -17)

Rozhodčí: Pecháček a Grabovský. Čas: 80 minut. Diváků: 353. Sestava Ostravy: Valková, Makauskaite, Zemanová, Čuboňová, Kojdová, Nachmilnerová, libero Chevalierová – Diatková, Šípová, Žolnerčíková. Trenéři: Zdeněk Pommer a Kamila Červenková. Sestava Prostějova: Trnková, Horká, Kossányiová, Herelová, Weiss, Emonts, libero Kovářová - Nová. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš.
Bodový vývoj – první set: 0:2, 2:4, 4:4, 7:5, 9:6, 13:7, 15:8, 15:12, 16:16, 17:18, 18:20, 21:21, 23:23, 23:25. Druhý set: 2:0, 2:3, 3:5, 6:5, 6:7, 10:7, 10:9, 12:9, 14:11, 14:15, 17:17, 17:24, 18:25. Třetí set: 1:0, 1:4, 2:6, 4:7, 4:10, 7:10, 9:11, 9:14, 10:17, 12:17, 12:21, 14:23, 16:23, 17:25.

Počáteční výhoda dvou úvodních bodů Hanačkám dlouho nevydržela. Pod tlakem domácího servisu přišlo znejistění na přihrávce, k tomu se přidaly i chyby při vlastním podání a v dalších činnostech. Naopak hráčky TJ poháněné vynikající obranou v poli se dokonale chytily, aby veskrze perfektní pasáží otočily z 2:4 na 15:8! Až za téhle kritické situace se hostující tým vzpamatoval z nejhoršího, čtyřbodovou šňůrou vykřesal naději na záchranu vstupní sady (15:12). Předtím neomylné soupeřky najednou také vyráběly nepřesnosti a hrubky, což umocnil nápor VK vydlážděný zkvalitněním úplně všeho. Favoritky výrazně zvedly úspěšnost jak na servisu, tak v útoku, vybraly několik těžkých míčů, zarazily pět vítězných bloků během chvíle. A zdánlivě rozhodující manko razantně změnily ve svou výhodu (18:20)! Přesto byla koncovka dramatická (23:23), leč se šťastným vyústěním, které zařídila esem Kossányiová – 23:25.
Výsledková houpačka nahoru dolů pokračovala též zkraje druhé části. Ani jeden z kolektivů nebyl schopen déle udržet vedení, místo toho o něj záhy přicházel (2:0 – 2:3, 3:5 – 6:5, 6:7, 10:7). Prostějovankám v nastolení plánované herní převahy bránilo více faktorů v čele s místy špatným příjmem, právě ten především mohl za sérii čtyř bodů severomoravské družiny. Po ní se Pommerovy svěřenkyně viditelně dostaly znovu do sedla a střední etapu setu kontrolovaly. Ovšem jen do stavu 14:11, za nějž odpověděly čtyřbodovým potáhnutím pro změnu Čadovy ovečky (14:15). Celkově měla bitva značnou vyrovnanost i velký náboj, o který se vedle hráček staralo také bouřlivé domácí publikum. Jenže od vyrovnaného skóre 17:17 náhle zadul mocný vichr nikoliv z hor, nýbrž ze strany hostujících volejbalistek, jejichž brilantní finiš sedmi získanými výměnami v řadě nedal protivnicím žádnou šanci – 18:25.
Zdálo se, že drtivý závěr Horké a spol. vzal ostravským bojovnicím definitivně vítr z plachet. Tím spíše, když odpich do třetího setu vyšel úřadujícím šampiónkám České republiky zase výborně (2:6). Navíc došlo ke zvýšení až na 4:10 a vypadalo to, že nic nestojí v cestě k pohodovému doražení zápasu do vítězné podoby. Papírově silnější družstvo pak sice přibrzdily horší minuty s pár zaváháními (9:11), ale výpadek se podařilo včas zažehnat (10:17). A konec utkání opravdu proběhl v klidu pod taktovkou rozjetého lídra soutěže – 17:25 a 0:3.