VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbalový svaz FIVB CEV
Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
9x Mistryně České republiky
9x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice Champions League
Tabulky
1VK Královo Pole000000:00:00
2TJ Sokol Šternberk000000:00:00
3TJ Ostrava000000:00:00
4PVK Olymp Praha000000:00:00
5TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00:00
6Volejbal Brno000000:00:00
7VK UP Olomouc000000:00:00
8VK Prostějov000000:00:00
9Volejbal Přerov000000:00:00
10VK Dukla Liberec000000:00:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Anketa
Co říkáte na to, že Lubomír Petráš se stal novým koučem žen VK a Miroslav Čada se přesunul na post sportovního ředitele + poradce?

(76)
Nejlepší možné řešení.
(10)
Dobrý krok.
(10)
Ukáže až budoucnost.
(63)
Mám pochyby.

Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Miroslav Čada o zápasové konfrontaci na Apeninském poloostrově: Zvládli jsme to solidně, získaný set je povzbuzením

12.01.2018 | Popáté v oddílové historii se prostějovské volejbalistky představily při utkání evropské Champions League v tradiční a vyspělé baště tohoto sportu – v Itálii. A na hřišti Imoco Conegliano dokázaly získat sadu, což se jim na Apeninském poloostrově povedlo teprve podruhé. Nejen proto se výjezd do země vyhlášené také výtečnými špagetami či parmazánem dá považovat za poměrně vydařený.

„Když zohledníme, jaká hráčská síla samých mezinárodních hvězd stála proti nám, tak je výsledek 1:3 určitě dobrý. Stejně jako hra, kterou jsme v Trevisu většinu času kromě několika horších pasáží předvedli. Samozřejmě to může teoreticky být vždycky lepší, ale v rámci daných možností jsme si rozhodně nevedli zle,“ pustil se do analýzy středečního duelu hlavní kouč VK Miroslav Čada.
Nejvíc ze všeho se mu líbilo, jak svěřenkyně jeho a trenérského parťáka Lubomíra Petráše zvládaly hodně času z celého střetnutí držet s jasným favoritem krok. „Klíčové bylo, nakolik jsme zrovna odolávali obrovskému a skoro neustálému tlaku ze strany domácího týmu. Ten začínal už výborným servisem, se kterým jsme místy měli značné problémy. Pokud se nám však povedlo dobře přihrát, dalo se vést rovnocennou partii,“ zmínil Čada.
I hanácký mančaft vytáhl své úderné zbraně. „Sami jsme uměli zatlačit podáním, výborně fungovala útočná spolupráce Katy Weiss s Ninou Herelovou a někdy jsme vytáhli fakt skvělou obranu. Celkově nejlepší výkon holky odvedly ve druhém setu při obratu z 14:11 na 14:19 a 21:25, dát takovému gigantovi osm bodů za sebou se nestane běžně. Velice slušným způsobem jsme ovšem sehráli také první polovinu úvodní sady, stejně jako první půlku čtvrtého dějství. Ve všech těchto úsecích měl náš volejbal vysokou mezinárodní úroveň,“ kvitoval Čada.

Naproti tomu přišly mnohem slabší chvíle, v nichž jednoznačně dominovaly lídryně nejvyšší italské soutěže a loňské finalistky Ligy mistryň. „To bylo podobné jako s Fenerbahce Istanbul. Proti takhle silným klubům se po pravdě musí počítat s tím, že podobné okamžiky zkrátka nastanou. Jakmile se totiž družstvo složené z extrémně kvalitních hráček dostane do laufu, na hřišti společně funguje a vy zrovna procházíte momentální nepohodou, těžko se s tím něco dělá. Proto ty bodové újezdy Conegliana především v koncovkách zahajovacího, třetího i čtvrtého setu,“ pokračoval zkušený lodivod v podrobnějším hodnocení.
„Extratřída soupeře se přitom projevovala ve všech činnostech.
Od zmíněného servisu přes útok v čele s Robin De Kruijf a Samantou Fabris až po obranu jak v poli, tak zejména na síti. Velice často jsme útočili proti kompaktně postaveným dvojblokům, navíc strašně vysokým. Což se překonává opravdu složitě. Zapomenout nesmím ani na většinově spolehlivý příjem domácích, v čemž kralovalo libero Monica De Gennaro podpořené vysokou, přitom ale naprosto komplexní smečařkou Kimberly Hill. Celou hru Imoca pak perfektně řídila špičková nahrávačka Joanna Wolosz,“ rozebral Čada přednosti soka.
Přesto uznal, že za ideální konstelace šlo z Trevisa přivézt lepší rezultát než čtyřsetovou porážku. „Kromě vynucených chyb jsme totiž občas dělali i poměrně zbytečné hrubky, kterých bylo škoda. Chleba se potom lámal v řadě dlouhých výměn, kdy se nám třeba i opakovaně podařilo ubránit, ale následně z protiútoků už ne bodově zakončit. Zatímco Coneglianu ano. Právě ve schopnosti kvalitně si připravit ubráněné míče a vzápětí je položit na zem byl mezi oběma týmy asi největší rozdíl. A skutečně silné mančafty se poznají podle toho, že zrovna tohle umějí na top úrovni,“ zdůraznil Čada.
Leč jeho závěrečné resumé z anabáze na jih starého kontinentu nevyznívá v žádném případě zklamaně ani negativisticky. „Snad se mnou budou všichni souhlasit, že jsme v Itálii neudělali žádnou ostudu. Naopak jsem přesvědčen, že jsme na půdě jednoho z favoritů celé Champions League učinili maximum s tím, že chvílemi to šlo výborně, většinu času dobře a místy hůře. Získaná sada nás každopádně povzbudila do dalších zápasů ve skupině Ligy mistryň, které zkusíme zvládnout třeba ještě lépe než ten uplynulý středeční. Byť to pochopitelně bude náročné,“ dokončil Miroslav Čada.