Co říkáte na to, že Lubomír Petráš se stal novým koučem žen VK a Miroslav Čada se přesunul na post sportovního ředitele + poradce?

(74)
Mám pochyby.

Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Výběr KP si na jih Moravy neodvezl ani set, duel jsme kromě začátku měli pod kontrolou

08.03.2018 | Motivací prostějovských volejbalistek bylo bez komplikací prodloužit svou národní neporazitelnost napříč letošní sezónou, zatímco brněnské ženy potřebovaly bodovat pro vylepšení svého postavení v tabulce. Zápas 26. kola UNIQA extraligy ČR 2017/18 nakonec splnil přání domácímu týmu, jemuž ekipa z Králova Pole více vzdorovala pouze v první sadě. Potom se favorizovaný mančaft pevně chopil taktovky, už ji nepustil a zaknihoval přesvědčivý triumf.

VK Prostějov – Královo Pole Brno 3:0 (21, 16, 18)

Rozhodčí: Peloušek a Kostka. Čas: 65 minut. Diváků: 300. Sestava Prostějova: Emonts, Trnková, Horká, Kossányiová, Herelová, Zatloukalová, libero Kovářová – Weiss, Nová. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš. Sestava Brna: Meidlová, Vyklická, Pištěláková, Janečková, Boulová, Zburová, libero Vaňková – Kopáčová, Šloufová, Podhrázká. Trenéři: Marek Rojko a Tomáš Samsely.
Bodový vývoj – první set: 2:1, 2:4, 5:4, 7:5, 7:7, 9:7, 9:9, 13:12, 13:15, 15:15, 17:18, 19:18, 20:20, 23:20, 25:21. Druhý set: 2:3, 4:3, 4:5, 7:5, 8:7, 11:7, 13:8, 17:9, 17:11, 19:11, 21:13, 21:15, 22:16, 25:16. Třetí set: 2:0, 2:3, 4:3, 4:5, 7:8, 9:8, 10:10, 12:10, 12:12, 15:12, 16:14, 21:14, 22:17, 24:17, 25:18.

Úvod střetnutí byl oboustranně plný nepřesností a chyb. Nezvykle mnoho jich dělaly především Hanačky, vinou čehož se jim vůbec nedařilo soupeře přehrávat. Vyrovnaný průběh naopak strhl ve svůj prospěch výběr KP, když otočil z 13:12 na 13:15. Domácí tým měl potíže na přihrávce i v defenzivě, nedařilo se mu příliš míčů ubránit. A hostující plejerky odvážným výkonem šturmovaly za ziskem vstupního dějství (17:18). Zadrhly se však za stavu 20:20, a to z víc důvodů. Vékáčku prospělo naskočení první nahrávačky Weiss z lavičky, přitvrzení na servisu a také celkové zpřesnění hry. Zatímco Jihomoravanky pod větším tlakem vyrobily sérii hrubek, což jasně rozhodlo koncovku – 25:21.
Jenže hned zkraje druhé části favoritky opět zkazily dvě podání, následně jeden příjem a Brno zase vedlo (2:3, 4:5). Naproti tomu prostějovské družstvo drželo výborné zakončení Kossányiové, která pálila jak u Verdunu (7:5). Jakmile se k ní přidaly další parťačky úspěšnými smečemi, vítěznými bloky i absencí vlastních zaváhání, začaly mít úřadující mistryně republiky od skóre 8:7 výrazně navrch. Během několika minut šly do trháku 17:9, Rojkovy svěřenkyně zde již nezvládaly čelit jejich vzrůstající kvalitě. Navzdory střídáním. Jisté vítězky dlouhodobé části soutěže pak v pohodě dovedly set číslo dva k jednoznačnému vyústění – 25:16.
V téhle fázi dostala Čadova parta duel bezpečně pod kontrolu, ovšem zbývalo to potvrdit. Čemuž se Královo Pole snažilo vzepřít na úsvitu třetího dílu (2:0 – 2:3, 7:8). Pokud domácí soubor jen trochu polevil v jakékoliv činnosti, nerezignující protivník toho okamžitě využil. Tato sada – podobna zahajovací – se tudíž nějakou dobu odvíjela rovnocenně, než papírově silnější družina utáhla šrouby a hostující znovu přestala stíhat. Tím se zrodil klíčový minitrhák z 12:12 na 15:12, jenž brzy následovala pětibodová šňůra při účinném servisu Herelové (16:14 – 21:14). Definitivní závěr mače pak na sebe nenechal dlouho čekat – 25:18 a 3:0.

Miroslav Čada (hlavní trenér VK Prostějov): „Spokojený jsem především s tím, že skoro celý zápas mohla na nahrávce absolvovat Míša Zatloukalová, jež to zvládla dobře. Kromě úvodu s větším množstvím nevynucených chyb byl náš výkon celkově solidní. Jakmile jsme se dostali do vyššího tempa, už jsme drželi Brno pod sebou. Jedinou kritickou připomínku však mám k podání, kterým jsme si proti hůř přihrávajícímu soupeři mohli podstatně víc pomoct.“
Kathleen Weiss (kapitánka VK Prostějov): „Začátek byl z naší strany takový ospalejší a s chybami, tím pádem měl první set dlouho vyrovnaný průběh. Koncovku jsme však zvládly velice dobře a od té chvíle šel náš výkon nahoru. Ve zbytku střetnutí jsme předváděly svůj standard, nevznikly větší komplikace. Máme radost z dalších tří získaných bodů po vítězství tři nula.“
Marek Rojko (hlavní trenér Královo Pole Brno): „Od pondělka jsme v plné přípravě na play off, což je pro nás priorita. Přesto jsme se snažili holky nachystat hlavně na úvod tohoto zápasu tak, aby zkusily Prostějov zaskočit. To se dařilo většinu první sady a kdybychom její závěr zvládli lépe, mohlo celé utkání vypadat trochu jinak. Ale nestalo se. I tak se v naší hře objevilo dost dobrých věcí, na kterých hodláme stavět do dalších střetnutí.“
Ivana Zburová (kapitánka Královo Pole Brno): „Podaly jsme docela dobrý výkon, nejvíc v prvním setu do stavu 20:20. Tam jsme pak ale udělaly tři zbytečné chyby v útoku za sebou, což sadu rozhodlo. Škoda toho, protože tahle koncovka ovlivnila celý zbytek utkání. Od druhé sady už byly soupeřky lepší a zaslouženě vyhrály.“