Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

První semifinálový zápas ovládly naše volejbalistky naprosto jednoznačně!

04.04.2018 | Ženy VK Prostějov zahrály ve středečním odpoledni výborně, volejbalistky KP Brno naopak. A vzájemný duel číslo jedna v semifinále UNIQA extraligy ČR 2017/18 podle toho vypadal i dopadl. Favorizované družstvo domácích přejelo soupeře rozdílem třídy, čímž se v sérii ujalo zápasového vedení. Druhé utkání je na programu v sobotu 7. dubna od 18.00 hodin na hřišti poraženého kolektivu.

VK Prostějov – Královo Pole Brno 3:0 (12, 14, 18)

Stav série: 1:0. Rozhodčí: Grabovský a Kovář. Čas: 64 minut. Diváků: 400. Sestava Prostějova: Weiss, Emonts, Trnková, Horká, Kossányiová, Herelová, libero Kovářová - Nová. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš. Sestava Brna: Meidlová, Vyklická, Kopáčová, Pene, Boulová, Zburová, libero Chlumská – Šloufová, Pištěláková, Janečková, Suchá, Vaňková. Trenéři: Marek Rojko a Tomáš Samsely.
Bodový vývoj – první set: 0:1, 4:1, 6:4, 11:4, 11:6, 14:7, 17:8, 18:10, 21:10, 24:11, 25:12. Druhý set: 1:2, 4:2, 8:3, 12:4, 12:6, 15:7, 18:11, 20:11, 21:13, 23:13, 25:14. Třetí set: 3:0, 4:2, 7:2, 11:3, 11:5, 12:7, 13:9, 15:9, 15:11, 16:13, 17:14, 22:14, 22:16, 25:18.

Zahajovací dějství bylo vyrovnané jen chvílemi. Šlo o ty momenty, kdy hosté zvládali přihrávku a v návaznosti na ni i další činnosti. Většinu času však brněnský příjem dost haproval, čímž dobře podávající Hanačky získávaly velkou herní převahu (4:1, 11:4, 17:8, 21:10). Mohly se opřít rovněž o kvalitní obranu, z níž přecházely do kombinačně rozmanitých útoků zakončovaných takřka neomylně. A prostějovský tlak měl trvale vysokou soustředěnost úplně celou první sadu, čímž se zrodil naprosto jednoznačný dílčí výsledek – 25:12.
Před druhou částí pak bylo u lavičky KP hodně rušno, Jihomoravanky se snažily samy sebe navzájem vyburcovat i pomocí velmi ostrých slov za zvýšeného hlasu. Tahle injekce jim však vydržela jen krátce, než favorit za stavu 1:2 znovu přitlačil a po několika drtivých smečích Kossányiové bleskově otočil na 8:3. Během technického time-outu se následně rozčiloval pro změnu kouč Rojko, leč marně. Hráčky Králova Pole se prostě topily v hlubokém útlumu, zatímco z Čadových svěřenek naopak sálala pohoda všemi směry. Celý tým předváděl precizní výkon skoro bez chyb, projev vékáčka neměl slabinu. Teprve od skóre 12:4 se poměr sil na palubovce trochu vyrovnal a Brno udržovalo ztrátu ve stejné výši (18:11). Bližší přiblížení ale nedokázalo, místo toho v závěru opět odpadlo – 25:14.
Žádná změna ve vývoji střetnutí nenastala ani zkraje třetího dílu, který domácí plejerky otevřely zase spolehlivě (3:0). Dvě nevynucené hrubky sice daly protivnicím šanci zkorigovat, ovšem jednalo se o výjimečná zaváhání úřadujících mistryň republiky. Jinak zůstávala jejich dominance zásluhou vysoké volejbalové úrovně vlastní hry pořád jasná (4:2 – 11:3). Až posléze nastaly z hlediska VK premiérové větší komplikace způsobené především ostřejším servisem Kopáčové a spol. Tady se již dalo hovořit o rovnocenném boji, v němž hostující družina dokonce získávala mírně navrch (13:9). Jejím maximem se však stalo přiblížení na rozdíl tří bodů poměrem 17:14, načež nejlepší žena mače Kossányiová skvěle zapodávala a celý domácí mančaft zlepšenou koncovkou jednoznačný mač hladce zavřel – 25:18 a 3:0.

Miroslav Čada (hlavní trenér VK Prostějov): „Utkání jsme odehráli výborně a hodně si pomohli dobrým podáním. Soupeř měl tím pádem velké problémy na přihrávce, žádná protihráčka nás útočně víc neohrožovala. Naopak my jsme se vyrovnali s brněnským servisem a předváděli vysokou kvalitu celou dobu s jedinou slabší pasáží uprostřed třetího setu. V součtu musím holky pochválit za hodně dobrý výkon.“
Kathleen Weiss (kapitánka VK Prostějov): „Dnes jsme hrály opravdu velice dobře ve všech aspektech hry. Zápas jsme si usnadnily skvělým servisem, naopak soupeřkám se moc nedařilo. A proto bylo první semifinálové střetnutí tak jasné. Za vydařený vstup do série jsme samozřejmě rády.“
Marek Rojko (hlavní trenér KP Brno): „Rozhodující bylo, jak nás Prostějov zlikvidoval na servisu. Ve svém tlaku vůbec nepolevoval, utkání tak bylo trochu vyrovnané pouze chvilku v úvodní sadě a jeden úsek během třetí. Jinak to bylo z naší strany velice slabé. Jednoznačně potřebujeme mnohem lepší přihrávku, pokud chceme mít s favoritem aspoň nějakou šanci.“
Ivana Zburová (kapitánka KP Brno): „Dneska jsme podaly strašně slabý výkon, sama si to neumím vysvětlit. Všechno se odvíjelo od našeho špatného příjmu, jako bychom se bály. A přitom nevím čeho. Musíme se výrazně zlepšit, protože takhle hrát se v semifinále nedá.“