VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Vicemistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS
11x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Mistryně ČR 2021/2022
facebook twitter youtube volej.tv
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Přestupy v UNIQA extralize žen: v Liberci částečně obměňují hráčský kádr, v Olomouci i Šternberku ještě mnohem víc

21.06.2022 | Ohledně složení hráčských kádrů jednotlivých družstev pro příští ročník volejbalové UNIQA extraligy žen ČR 2022/23 je to jako obvykle: v některých klubech zatím žádné informace ven nepouštějí, v jiných aspoň nějaké ano. Pojďme si projít, co se dosud oficiálně ví.

DUKLA LIBEREC
U bronzových favoritek končí obě ukrajinské nahrávačky Olga Skrypak i Anhelina Dubianska, dále smečařka Lucie Nová a také dlouholetá opora na liberu Veronika Dostálová, na aktualizované soupisce nefiguruje například ani stabilní blokařka Kateřina Kohoutová. Naopak zůstávají tahounky Nikola Kvapilová (U), Petra Kojdová (S) či Michaela Nečasová (B). Na nahrávku přijde Hyke Lyklema z Nizozemska (Team 22 Arnhem), brzy mají být prozrazeny další dvě zahraniční posily.

UP OLOMOUC
Hanácká organizace hledá nového asistenta trenéra místo Lukáše Mičeka, jenž odešel. V úpéčku nebude pokračovat ani kvinteto plejerek, převážně cizinek: Lara Štimac, Aleoscar Blanco, Jéssica Silva, Elena Babič a Barbora Gambová. Ze základní sestavy tudíž zůstaly jen Zuzana Šepelová, Lucia Herdová a Tereza Slavíková, s nimi ještě Veronika Tinklová, Viktoriia Mostsitska, Ema Kneiflová i Denisa Kulová. Do této chvíle pak byly zveřejněny dvě nové akvizice – blokařka Katarína Körmendyová ze Šternberka a smečařka Adéla Borovcová z Šelem Brno.

SOKOL ŠTERNBERK
Též neoficiální farma olomouckého klubu musí skládat z velké části nový kádr. Z minulé sezóny totiž setrvají pouze Dominika Ramajová, Nikola Látalová, Zuzana Látalová, Eliška Kořínková a Amálie Vyjídáková. Momentálně má šternberský oddíl jedinou dotaženou posilu, kterou je devatenáctiletá Barbora Chaloupková, dosud libero juniorek Dukly Liberec.

Další oznámené přestupy zveřejníme zanedlouho!