VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Vicemistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS
11x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Mistryně ČR 2021/2022
facebook twitter youtube volej.tv
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Ohlédnutí za úspěšným semifinále CEV Golden European League žen 2022 v Prostějově

22.06.2022 | Ještě jednou a naposledy se několika postřehy vracíme k reprezentačnímu utkání Češek a Rumunek, jež se hrálo na Hané minulý týden v rámci medailového střetu Golden European League žen 2022.

Faltín vůdcem fanoušků

Na hlavní tribuně prostějovské haly Sportcentra DDM ho nešlo přehlédnout ani neslyšet. Bouřlivý fanoušek a otec smečařky Kláry Faltínové se během čtvrtečního semifinále Zlaté evropské ligy stal suverénně nejaktivnějším příznivcem volejbalistek České republiky v náročném boji proti Rumunsku.
Tomáš Faltín celý dlouhý zápas neúnavně skandoval, bubnoval i mával velkou národní vlajkou, a to bez ohledu na aktuální vývoj duelu. To znamená jak při vedení, tak ve chvílích, kdy výběr ČR zrovna prohrával. Fanouškovský kotel pod jeho vedením prostě byl výborným základem bouřlivé divácké kulisy.
„Klárka hraje za Prostějov, je tady doma a já tím pádem taky. Proto jsem povzbuzování bral hodně na sebe, aby atmosféra stála za to. A holkám fandění opravdu pomáhalo. Což snad vyšlo, máme vítězství i postup do finále,“ nadšeně povídal T. F., který po skončení bitvy předal dceři nachystané šampaňské. „Na taraflexu jej však nemůžou bouchnout, to by byl průšvih. Šampus si dají až později v šatně,“ smál se rozjařený Faltín.

Mnoho challengí = maratón

K mezinárodním zápasům v oficiálních volejbalových soutěžích už řadu let neodmyslitelně patří přezkoumávání sporných situací z televizního záznamu, takzvaná Challenge (obdoba tenisového Jestřábího oka či fotbalového VAR).
V průběhu střetnutí Golden European League Česko – Rumunsko byla tahle technická vychytávka v akci mnohokrát. Na jednu stranu opravovala či potvrzovala verdikty rozhodčích, což je přínosné i chvályhodné. Na stranu druhou však „Výzva“ citelně prodlužuje mače, neboť každá logicky trvá nějaký čas, zpravidla minutu nebo dvě. Pětisetová řežba v prostějovské hale Sportcentra DDM tak nakonec trvala více než dvě a půl hodiny!

Show České televize i spíkra

Ohromnou zásluhu na báječném vyznění reprezentační řeže mezi Češkami a Rumunkami měla Česká televize, jež z volejbalu v Prostějově pořizovala přímý přenos na svůj program ČT Sport. A s pomocí moderní techniky i schopného spíkra změnila celé utkání v působivou show za parádní divácké atmosféry.
I usedlí, jindy spíš klidní Hanáci, kteří logicky tvořili drtivou většinu obecenstva, se nechali vyburcovat k mohutnému povzbuzování domácího ženstva. Jehož členky donesla velká podpora na svých křídlech až do vítězného cíle. „Fanoušci byli výborní a moc nám pomohli, děkujeme,“ neopomněla vyzdvihnout příznivce opora VK Prostějov v národním dresu Klára Faltínová.

Snímky Radka Váni z repre duelu si můžete prohlédnout v připojené fotogalerii.