VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Vicemistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS
11x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Mistryně ČR 2021/2022


facebook twitter youtube volej.tv
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Prostějovské volejbalové naděje otevřely přípravu. Juniorky i kadetky hned čeká turnaj v Kojetíně a pak Bozeňov

03.08.2022 | Mládežnické volejbalistky VK Prostějov zahájily společnou přípravu na novou sezónu 2022/23. Juniorky a kadetky ji odstartovaly už v pondělí 1. srpna, žákyně se vrhly po letní pauze do práce od středy 3. srpna.

Většina tréninků se odehrává v domovském stánku vékáčka, tedy v hale Národního sportovního centra PV. Kromě toho však děvčata chodí i běhat ven do terénu, zařazují tréninkové jednotky na atletické dráze a chybět nemůže ani regenerace včetně plavání.
Co přijde dál? Pro juniorky i kadetky už v sobotu 6. srpna první přípravný turnaj, a to venkovní pod širým nebem na antukových kurtech v Kojetíně. Hned o den později pak obě nejstarší věkové kategorie prostějovských nadějí odjedou na soustředění do Dolního Bušínova v tamním Sport & Relax areálu Bozeňov. Na severní Moravě stráví necelý týden od neděle 7. do pátku 12. srpna.

Žákyně budou mezitím pokračovat v domácím prostředí, kde se k nim následně jejich zkušenější kamarádky znovu přidají. Až koncem měsíce pak dojde k dalšímu rozdělení početné mládežnické základny hráček VK.
Juniorky s kadetkami se vydají na své druhé soustředění do Mikulova, ve dnech 28. až 31. srpna bude již mnohem víc herně zaměřeno. Starší žákyně, mladší žákyně i přípravka přitom absolvují ve stejném termínu tradiční tréninkový kemp v Karlově pod Pradědem se zázemím v tamním hotelu Kamzík.
„V září potom přijdou na řadu přípravné turnaje. Celý program jsme sestavili tak, aby holky postupně nabíraly formu po všech stránkách a rozehrávaly se směrem ke druhé polovině září, kdy jim začnou soutěže,“ sdělil šéftrenér talentovaných volejbalistek Prostějova Aleš Novák.
Zítra přineseme fotogalerii z úvodních tréninků mládežnic vékáčka a v pátek rozhovor s juniorskou posilou Bárou Abendroth.