VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
31.03.2023 17.00VK Prostějov - Olomouc
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS
11x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Mistryně ČR 2021/2022
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
Liberec2-0Frýdek - Místek
Kr. Pole2-0Ostrava
Prostějov2-0Olomouc
Šelmy1-1Olymp
facebook twitter youtube volej.tv
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Stipendium v USA

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

"Škoda závěru čtvrtého setu," litoval Čada po Thüringenu. "Soupeř je ale silný a vysoký, těžko se proti němu hraje"

03.02.2023 | Po roční pauze na evropské scéně v minulé sezóně sbírají volejbalistky VK Prostějov během té aktuální opravdu velké množství evropských zkušeností. Německý VfB Suhl Thüringen je už čtvrtým protivníkem ze zahraničí, kterého v CEV Challenge Cupu žen 2022/23 potkávají. A v pořadí sedmý duel tohoto ročníku Vyzývacího poháru znamenal teprve druhou dílčí porážku.

Na půdě bundesligového celku přitom družina z Moravy ani prohrát nemusela, kdyby se jí povedlo dotáhnout do vítězného konce závěr čtvrté sady. „Téhle koncovky byla opravdu škoda. Vedli jsme 22:21, zkazili podání a potom už neudělali ani bod. Přitom dostat utkání do tiebreaku by bez ohledu na jeho výsledek bylo dost cenné pro odvetu, zvlášť při vysoké kvalitě soupeře. I prohra 2:3 je samozřejmě lepší než 1:3,“ zalitoval hlavní trenér prostějovských žen Miroslav Čada.
Jeho svěřenkyně v Durynsku vedly v každém ze čtyř jednotlivých dějství. V úvodním panoval stav 3:7, druhý hosté přesvědčivě získali 18:25, ve třetím měli chvilku navrch 0:3, ve čtvrtém 10:13 a později zmíněných 21:22. „Sice jsme se vždycky dostali do vedení, ale kromě jediné výjimky ho nikdy dlouho neudrželi. Proti Suhlu je totiž velice těžké hrát. Má vysoké hráčky, výborné smečařky v čele se dvěma Američankami a složitě se překonává. Přesto se nám to v rámci možností dařilo, v Německu jsme svedli vyrovnaný boj,“ ocenil Čada.
Leč sympatické vzdorování favoritovi po výsledkové stránce vlastně nic nepřineslo. „Skvěle nám vyšel druhý set, tam jsme předváděli špičkový výkon skoro celou dobu. Jinak jsme se ve zbytku utkání místy dostávali pod velký tlak tvrdě podávajícího i lépe útočícího týmu domácích. A udělali jsme více chyb, což v konečném součtu taky rozhodovalo. Nicméně šlo o oboustranně kvalitní zápas, ve kterém jsme nezahráli nijak špatně a odešli poraženi se zvednutou hlavou,“ hodnotil kouč vékáčka.
V žádném případě si nemyslí, že série je rozhodnuta. „I přes nespornou volejbalovou sílu, kterou Suhl má, jsme schopni mu konkurovat. Bodově nás tradičně táhla Jéssica Silva, celé střetnutí byly schopny absolvovat momentálně zdravé Klára Faltínová s Veronikou Trnkovou, dobrou práci odvedly Simona Bajusz, Raquel Löff i Adéla Stavinohová. Pokud doma zahrajeme týmově ještě lépe, není směrem do odvety nic vyloučeno. Šanci na postup určitě pořád máme, byť se porážkou v prvním duelu zmenšila,“ uvažoval Miroslav Čada.