9 TJ Sokol Frýdek - Místek27343171912:224220

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Páté semifinále jsme doma vůbec nezvládli, Liberec nás přejel 3:0 a o titul zabojuje on

11.04.2024 | Rozhodující páté utkání semifinálové série extraligy žen ČR 2023/24 prostějovským volejbalistkám na vlastním hřišti absolutně nevyšlo. Naopak liberecké soupeřky hrály naprostou většinu soudného duelu skvěle, trápícímu se VK nedaly v podstatě žádnou šanci a jednoznačným triumfem tři nula na sety zaslouženě postoupily do finále.

VK Prostějov - Dukla Liberec 0:3 (-20, -19, -20)

Konečný stav série: 2:3. Postoupil: Liberec.
Rozhodčí: Rychlík a Spáčil. Čas: 92 minut. Diváci: 460. Sestava Prostějova: Bajusz 2, J. Smolková 8, Trnková 5, Tošič 3, Faltínová 9, Löff 8, libero Meidlová - Nováková, M. Smolková. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš. Sestava Liberce: Šulcová 6, de Mello 3, N. Kvapilová 28, Herdová 12, Vyklická 7, Robins-Hardy 2, libero Kolářová - Fixová, K. Kvapilová. Trenéři: Libor Gálík a Dita Gálíková.
Bodový vývoj - první set: 0:2, 2:3, 2:5, 3:7, 6:7, 6:9, 8:9, 8:13, 10:13, 12:15, 12:17, 13:20, 14:21, 17:21, 18:23, 20:23, 20:25. Druhý set: 0:5, 1:8, 2:9, 5:9, 6:10, 6:12, 7:15, 8:16, 10:16, 12:17, 16:18, 16:20, 18:20, 18:24, 19:25. Třetí set: 2:0, 2:3, 4:3, 7:4, 7:10, 9:10, 11:11, 14:12, 15:13, 15:15, 17:16, 17:19, 18:23, 20:25.

Mnohem povedenější vstup do střetnutí měli hosté. Tlačili podáním, jako obvykle si pomáhali výbornou obranou v poli (zejména libero Lucie Kolářová) a také úspěšněji útočili. Mnohem komplexnějším výkonem rychle získali náskok 3:7, a když se vékáčko zvedlo dílčím dotažením (8:9), okamžitě přišel další nápor Dukly (8:13, 13:20). Až v závěru zahajovací části začaly do té doby jakoby zakřiknuté Hanačky víc nabírat provozní teplotu (20:23), leč na obrat už bylo pozdě - 20:25.
Severočešky v čele s vynikající Nikolou Kvapilovou zisk úvodní sady povzbudil natolik, že doslova vletěly do druhého dějství. Naopak prostějovský tým spadl do hluboké krize, často chyboval všemi činnostmi a nabíral stále větší ztrátu (0:5, 1:8, posléze 7:15). Čadovy svěřenkyně byly jako opařené, přesto se dokázaly ze svého velkého trápení vymanit. Rázem hrály na nepoměrně vyšší úrovni, ale jen do stavů 16:18 a 18:20. Koncovka jim zase utekla - 19:25.
Rozjetý Liberec se tak dostal do dvousetového vedení a měl hodně blízko k průniku do finále. Ovšem kolektiv VK přitlačen ke zdi našel morální síly, aby ještě zabral. Otočil z 2:3 na 7:4 a vypadalo to, že získává jistotu. Bohužel pro něj však následně zcela vypadl z role novou dlouhou sérií šesti inkasovaných bodů (7:10), podještědský mančaft opět drtil. Nikoliv trvale, houpačka pak pokračovala (11:11, 14:12, 15:15). A neboť úplně poslední zhoupnutí zvládly ve svůj prospěch Gálíkovy ovečky, mohly slavit. Zaslouženě, celkově měly v rozhodujícím špílu prostě navrch - 20:25 a 0:3.

Miroslav Čada (hlavní trenér VK Prostějov): „Samozřejmě jsem zklamaný, protože prohrát doma páté utkání 0:3 je hodně nepříjemné. Nešlo o přístup, ale náš výkon v tomto zápase byl prostě špatný. Nedařilo se nám vůbec nic, snad kromě podání. Což na výborně hrajícího soupeře nemohlo stačit.“
Simona Bajusz (kapitánka VK Prostějov): „Gratuluju soupeři k postupu, bojoval a zasloužil si ho. My jsme se hned v prvním setu dostaly pod tlak, nedařilo se nám v útoku. Pak nastaly v týmu nějaké změny, které nás vykolejily, mně asi nejvíc. I když jsme se potom snažily ještě nastartovat, už to nešlo, rozjetý soupeř nás nepustil zpátky do hry.“
Libor Gálík (hlavní trenér Dukly Liberec): „U nás určitě panuje obrovská spokojenost i štěstí. Jsme ve finále, což jsme si dlouhodobě přáli, ale zatím vždy v semifinálové sérii zaškobrtli. Teď to konečně vyšlo díky tomu, že jsme dnešní rozhodující zápas hráli od začátku výborně a udrželi kvalitní výkon až do konce.“
Klára Vyklická (kapitánka Dukly Liberec): „Rozhodně jsme nečekaly, že páté utkání semifinále bude celé takhle v náš prospěch. Známe se, ale tentokrát jsme žádné větší výkyvy během zápasu neměly. Šly jsme do toho s tím, že nemáme co ztratit, a skvělým výkonem držely celé střetnutí ve své režii. Za to i za postup do finále jsme strašně rády.“