VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

NSA
11x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Mistryně ČR 2021/2022
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
1 PVK Olymp Praha000000:00
2 VK Prostějov000000:00
3 Volejbal Přerov000000:00
4 vkkpbrno.cz000000:00
5 TJ Ostrava000000:00
6 TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00
7 Šelmy Brno000000:00
8 VK Dukla Liberec000000:00
9 VK Šantovka Olomouc UP000000:00
10 TJ Sokol Šternberk000000:00
facebook twitter youtube volej.tv
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

V anketě Volejbalista roku ČR byl oceněn šéftrenér mládeže VK Prostějov Aleš Novák

21.05.2024 | V pražském Národním domě na Vinohradech proběhlo slavnostní vyhlášení ankety Volejbalista roku ČR za uplynulou sezónu 2023/24. Na honosném galavečeru byl tentokrát oceněn i jeden zástupce VK Prostějov - šéftrenér klubových mládežnic Aleš Novák!

Uznávaný odborník převzal cenu za kategorii Trenér roku Under Age U16. „Velice si vážím toho, že Český volejbalový svaz prostřednictvím své tradiční ankety ocenil mou práci pro sport, který je mou celoživotní vášní i láskou,“ poděkoval Aleš Novák za své dekorování.
„Řadu posledních let od mého příchodu do Prostějova jsem se snažil maximálně pomáhat zdejšímu volejbalovému klubu k co nejkvalitnější výchově mládežnických hráček pro dospělou kategorii. A věřím, že v rámci možností se nám to daří velmi dobře,“ připojil Novák, pro kterého je současné uznání i podporou v boji s vážnou nemocí.
Vítězi hlavních kategorií tohoto ročníku prestižní ankety se stali Volejbalista roku ČR Marek Šotola a Volejbalistka roku ČR Pavla Šmídová. Prvně jmenovaný obhájil primát z loňska, když s německým Berlínem znovu ovládl bundesligový titul i tamní pohár a postoupil do čtvrtfinále Champions League, navíc byl velkou oporou české reprezentace.
„Letos jsem si moc přál a doufal, že by se mi mohlo podařit toto ocenění obhájit. Ale věděl jsem, že konkurence i kvalita českých hráčů se neustále zvedá a že to bude hrozně těžké. Tím větší radost mám, že se to podařilo a moc si toho vážím,“ uvedl spokojený Marek Šotola.
Pavla Šmídová byla hlavní strůjkyní premiérového mistrovského titulu Šelem Brno v ženské extralize, kde je právem považována za její jasně nejlepší nahrávačku. „Letošní sezóna byla pro nás Šelmy výjimečná. Po té loňské, která se taky povedla, to letos konečně cinklo i zlatě,“ smála se hráčka, jež v minulosti nastupovala i za vékáčko.
„Hrozně moc si toho vážím, protože takové ocenění se opravdu nedostává každý rok. Pro mě je tím cennější, protože jsem se dvakrát vracela k volejbalu po dětech. Je pro mě zadostiučinění, že sportovní kariéra s dětmi opravdu nekončí. Že se jde vrátit, i když je člověk má,“ povídala dojatá Pavla.
Do Síně slávy ČVS byli uvedeni beachvolejbaloví mistři světa Ondřej Perušič + David Schweiner. A z dalších kategorií určitě stojí za pozornost, že MVP extraligy žen se zaslouženě stala slovenská univerzálka Dukly Liberec Nikola Kvapilová, tedy nová posila prostějovského týmu.

ANKETA VOLEJBALISTA ROKU ČR 2023/24 - VÍTĚZOVÉ

Volejbalista roku: Marek Šotola.
Volejbalistka roku: Pavla Šmídová.
Trenér roku: Giannis Athanasopoulos.
Beachvolejbalový pár muži: Ondřej Perušič, David Schweiner.
Beachvolejbalový pár ženy: Barbora Hermannová, Marie-Sára Štochlová.
Beachvolejbalový trenér: Andrea Tomatis.
MVP extraligy mužů: Ignácio Luengas.
MVP extraligy žen: Nikola Kvapilová.
Rozhodčí roku: Vlastimil Kovář mladší.
Trenér roku Under Age: Vojtěch Zach.
Trenér roku Under Age U16: Aleš Novák.
Celoživotní dílo: ženy Československa - stříbro na ME 1958.
Uvedení do Síně slávy ČVS: mistři světa Ondřej Perušič, David Schweiner.