VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

NSA
11x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Mistryně ČR 2021/2022
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
1 PVK Olymp Praha000000:00
2 VK Prostějov000000:00
3 Volejbal Přerov000000:00
4 vkkpbrno.cz000000:00
5 TJ Ostrava000000:00
6 TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00
7 Šelmy Brno000000:00
8 VK Dukla Liberec000000:00
9 VK Šantovka Olomouc UP000000:00
10 TJ Sokol Šternberk000000:00
facebook twitter youtube volej.tv
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Ženská reprezentace ČR trénovala v prostějovském Národním sportovním centru s vysokou intenzitou, nasazením i důsledností

04.06.2024 | Pouze dva přípravné dny obnášející celkem tři tréninky strávily volejbalistky České republiky v Prostějově. Přesto krátké soustředění v místní hale Národního sportovního centra PV rozhodně stálo za to a vyslalo národní reprezentaci žen naší země vstříc pokračování výborně rozjeté Golden European League 2024.

Výběr ČR pod vedením hlavního řeckého kouče Giannise Athanasopoulose a jeho širokého realizačního týmu trénoval na Hané v úterý 28. května odpoledne a o den později dvoufázově jak dopoledne, tak znovu v odpoledních hodinách. Na hřišti přitom makaly nejlepší české volejbalistky současnosti včetně zářivých hvězd, jakými jsou například Helena Havelková, Michaela Mlejnková, Gabriela Orvošová či Kateřina Valková.
Tahle skutečnost nalákala do hlediště prostějovského NSC nemálo diváků, kteří dění na palubovce zvědavě okukovali. A hlavně ve středečním podvečeru bylo obecenstvo dost početné, dorazila i řada mládežnických hráček VK Prostějov. Co společně s desítkami dalších příznivců viděly?
Maximální intenzitu, ohromné nasazení i stoprocentní důslednost v každém okamžiku tréninkové jednotky. Athanasopoulos svěřenkyně neustále hecoval, každou chvíli jim dával další nové pokyny, vysvětloval i povzbuzoval, jeho silně zvučný hlas se rozléhal halou Národního sportovního centra. Prostě se jelo na plné pecky, doslova nadoraz, ani na chvíli nešlo cokoliv vypustit. Přesně taková ostatně je dlouhodobá a úspěšná strategie týmového bosse z Hellasu.
„Od všech hráček chci, aby neustále pracovaly naplno s maximálním soustředěním na každé prováděné cvičení, na jakýkoliv detail. Jen tak se můžeme zlepšovat a přenášet natrénované věci i do soutěžních zápasů,“ vysvětloval svou náročnost Giannis Athanasopoulos, jehož kolektiv coby průběžně druhý v pořadí letošní Zlaté evropské ligy měl před sebou dva poslední duely základní části GEL 2024 v polském Tarnówě proti silné Ukrajině a ještě silnější Belgii.
K našim severním sousedům mířily z krátkého kempu v hanáckém městě i nová posila vékáčka Silvie Pavlová (rozhovor s ní čtěte zítra) a dosavadní opora prostějovského mančaftu Klára Faltínová, jež si hledá jiné (ideálně zahraniční) angažmá.