VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

NSA
11x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Mistryně ČR 2021/2022
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
1 PVK Olymp Praha000000:00
2 VK Prostějov000000:00
3 Volejbal Přerov000000:00
4 vkkpbrno.cz000000:00
5 TJ Ostrava000000:00
6 TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00
7 Šelmy Brno000000:00
8 VK Dukla Liberec000000:00
9 VK Šantovka Olomouc UP000000:00
10 TJ Sokol Šternberk000000:00
facebook twitter youtube volej.tv
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Co se v současnosti oficiálně ví o složení hráčských kádrů našich extraligových soupeřek?

08.07.2024 | Už je každoročním dobrým zvykem, že volejbalový klub VK Prostějov vždy během května a června oficiálně oznámí všechny změny v hráčském kádru svého A-družstva žen pro novou sezónu. Tedy rychle, transparentně a bez mlžení. Co je však v tuto chvíli známo o složení ostatních týmů z nejvyšší dámské soutěže ČR? Následující info jsme zjistili z veřejně dostupných zdrojů, to znamená z webových stránek i sociálních sítí jednotlivých klubů české ženské extraligy.

ŠELMY BRNO
Mistrovský mančaft zatím oznámil jen čtyři odchody. Jak už víme, do vékáčka šlo libero Adéla Chevalierová. V Šelmách dál nebudou pokračovat ani finská univerzálka Yasmine Madsen, smečařka Antonie Kelnárová či nahrávačka Radka Mokrá. Teď asi přijde na řadu i odkrývání nových posil.

DUKLA LIBEREC
Na severu Čech už dříve prozradili, že tam končí hned devítka plejerek: nahrávačka Taira Robins-Hardy, univerzálky Nikola Kvapilová a Viktorie Dvořáková, blokařky Klára Vyklická, Thamiere de Mello i Kateřina Kvapilová, smečařky Lucia Herdová a Diana Frankevych i libero Adéla Démar. Kvarteto z tohoto výčtu do prostějovských služeb. Akvizicemi místo nich jsou zatím nahrávačka Kim Klein Lankhorst z Nizozemska, blokařka Katarína Körmendyová, smečařka Denisa Pavlíková (obě z KP Brno) a další střeďačka Caroline Godoi z Brazílie. Zůstávají nahrávačka Anna Pragerová, smečařky Lucie Šulcová a Jana Fixová, blokařka Karolína Javůrková i libero Lucie Kolářová.

OLYMP PRAHA
U souboru z tuzemské metropole je dosud jako obvykle informační ticho po pěšině.

TJ OSTRAVA
Jedinými dvěma zveřejněnými novinkami ohledně hráčské soupisky 2024/25 je, že na severu Moravy skončila univerzálka Sandra Skřivanová uzavírající svou vrcholovou kariéru a naopak pokračuje libero Tereza Slavíková, odchovankyně hanáckého klubu.

KP BRNO
Z Králova Pole míří jinam čtveřice opor, konkrétně blokařky Tereza Hrušecká + Katarína Körmendyová a smečařky Denisa Pavlíková s Kateřinou Kuníkovou. Kdo místo nich? Smečařka Tamara Hrušecká (sestra Terezy, z VKP Bratislava) a blokařky Markéta Beranová i Aneta Valentová (obě z Plzně). Dál se uvidí.

UP OLOMOUC
Nedlouho po skončení minulého ročníku vedení VK Šantovka sdělilo, že se loučí s kanadskou nahrávačkou Leah Shevkenek i ukrajinskou smečařkou Marynou Fedchuk. My víme, že do Olomouce jdou z Prostějova nahrávačka Simona Bajusz, smečařka Michaela Smolková a univerzálka Josefína Smolková. Ale co jinak? Zatím nic nového.

VOLEJBAL PŘEROV
Od volejbalových Zubřic žádné aktuality do současné chvíle nepřišly.

SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK
Také v severočeském oddílu stejná situace jako v předchozím případě, tedy bez nových zpráv ohledně složení áčka žen.

SOKOL ŠTERNBERK
Ve šternberské organizaci skončily nahrávačky Ksenia Kurerova a Anna Přibylová, smečařky Martyna Kloda, Aneta Weidenthalerová i Tereza Pluhařová a blokařka Dana Cohen, už dříve odešlo polské duo Lucja Laskowska + Aleksandra Deptuch. Posily místo těchto hráček ještě Sokol neprozradil.